$
אירועי ספורט

ריבאלדו: "שמרו מרחק מאולימפיאדת ריו"

החלוץ לשעבר של ברצלונה ששיחק 74 פעמים עבור הנבחרת הלאומית, הזהיר את העוקבים אחריו באינסטגרם "אני קורא למי מכם שמתכננים לבקר בברזיל או להגיע בשביל האולימפיאדה להישאר במדינות שלכם. אתם מסכנים את חייכם פה"

שירות כלכליסט 18:0710.05.16
כוכב הכדורגל לשעבר ריבאלדו קרא לתיירים לשמור מרחק מאולימפיאדת ריו הקיץ, למען ביטחונם האישי.

 

 

הבוקר בריו שודדים הרגו נערה בת 17. המצב הולך ומחמיר בברזיל". הוא המשיך וקרא לתיירים לשמור מרחק מהמדינה כדי לשמור על עצמם. "רק אלוהים יצליח לשנות את המצב בברזיל". הבוקר בריו שודדים הרגו נערה בת 17. המצב הולך ומחמיר בברזיל". הוא המשיך וקרא לתיירים לשמור מרחק מהמדינה כדי לשמור על עצמם. "רק אלוהים יצליח לשנות את המצב בברזיל". צילום: איי פי

 

החלוץ לשעבר של ברצלונה ששיחק 74 פעמים עבור הנבחרת הלאומית, הזהיר את העוקבים אחריו באינסטגרם "אני קורא למי מכם שמתכננים לבקר בברזיל או להגיע בשביל האולימפיאדה להישאר במדינות שלכם. אתם מסכנים את חייכם פה".

 

ריבאלדו, שנחשב לאחד השחקנים המוכשרים והיצירתיים בדור שלו, פרסם את האזהרה לאחר שבסוף השבוע נרצחה בריו נערה בן 17.

 

אנה ביאריץ פריירה פראדה נורתה ביום שבת בבוקר על ידי כנופיה חמושה ברחוב הראשי, הנקרא ילו ליין, שמחבר את שדה התעופה הבינלאומי של העיר עם מרבית המתקנים של האולימפיאדה.

 

לפי כלי התקשורת המקומיים, היא נהרגה במהלך שוד שהשתבש לאחר ששמונה אנשים הקיפו את המכונית שבה נסעה עם משפחתה. היא הייתה בדרכה לשדה התעופה עם אביה החורג וקרובי משפחה נוספים כדי להפתיע את אמה שחזרה מביקור בחו"ל.

 

האב החורג ניסה להמשיך לנסוע ולחצות את המחסום שהקימו השודדים. תינוק ישב במושב האחורי לידה של אנה, שנפגעה מכדור בודד שנורה על ידי אחד הגברים.

 

ריבאלדו (44), המתגורר כיום עם משפחתו בארה"ב, הדפיס תמונה של הנערה המתה לצד המסר הקשה שהתחיל במשפט: "הבוקר בריו שודדים הרגו נערה בת 17. המצב הולך ומחמיר בברזיל". הוא המשיך וקרא לתיירים לשמור מרחק מהמדינה כדי לשמור על עצמם. "רק אלוהים יצליח לשנות את המצב בברזיל".

 

הוא זכה לתמיכה של חלק מ-405 אלף העוקבים אחריו, וכבר קיבל מעל 3,000 לייקים. אחד כתב: "כל הכבוד ריבאלדו על שאמרת את האמת". אחר הוסיף: "מילים קשות אך נכונות. ריו ננטשה לגמרי. הצילו את עצמכם אם אתם יכולים. אנחנו רק מחכים לתורינו להישדד או לקבל כדור בראש".

 

אולימפיאדת ריו מתוכננת לצאת לדרך ב-5 באוגוסט ותימשך עד ה-21 באוגוסט. המשחקים הפראולימפיים יתקיימו בין 7-18 בספטמבר. מוקדם יותר השנה פורסמו תמונות מטרידות בברזיל שהראו שוד לאור יום במרכז ריו שביצע צבא של ילדים פושעים. איש עסקים מקומי צילם את החטיפות האלימות של טלפונים ותכשיטים. לאחר שנמאס לו לשמוע את קריאות העזרה של הקרבנות הוא הציב מצלמה בחלון המשרד שלו, שנמצא באחד הרחובות הראשיים בעיר.

 

הסרטונים שהוקלטו בין אמצע דצמבר וה-4 בינואר הועברו לערוץ החדשות המקומי RJTV, ששידר אותם בניסיון להניע את המשטרה לנקוט ביותר פעולות.

 

באחת התקריות, צעיר בסנדלים ומכנסיים קצרים דחף תייר לקרקע כשניסה להתנגד וחטף את שרשרת הזהב שלו ישירות מהצוואר. בסרטון אחר ילד חשוף חזה נכשל בניסיונו לשדוד אדם בגיל העמידה, אך מיד חזר עם שותף זעיר כדי לוודא שקיבל את מה שרצה.

 

נער בכפכפים צולם חוטף טלפון נייד מידי נוסעת באוטובוס, לאחר שהבחין שהיא יושבת ליד חלון פתוח, וזינק מצד הרכב. למרבה המוזרות הוא השיב לה את המכשיר לאחר שנפל מידיו ונשבר.

 

צעיר אחר השתמש באופניים כדי להתקרב לקרבן ואז ברח במהירות עם השרשרת שלה.

 

לפי הנתונים הרשמיים, בריו דה ז'נירו שבה מתגוררים 6 מיליון אנשים, תועדו בשנה שעברה 1,202 מקרי רצח.

 

הפשע בעיר משך יותר תשומת לב מאז היא נבחרה לארח את האולימפיאדה.

 

המורה לשעבר של אנה ביאריץ ספדה לה בפייסבוק: "יש לי בחילה לשמוע שתלמידה לשעבר, בת 17 בלבד, נעימה, שמחה ואינטליגנטית, שהתכוונה ללמוד רפואה באוניברסיטה, איבדה את חייה בצורה כזו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x