$
חסויות וזכויות שידור

CBS ו-TBS ישלמו 8.8 מיליארד דולר על טורניר הכדורסל של ה-NCAA

רשת הטלוויזיה האמריקאית CBS וחברת הערוצים בתשלום TBS האריכו את החוזה לשידור אליפות כדורסל המכללות (NCAA) של Division 1, המוכר בשם "מרץ המשוגע".

שירות כלכליסט 15:4418.04.16

רשת הטלוויזיה האמריקאית CBS וחברת הערוצים בתשלום TBS האריכו את החוזה לשידור אליפות כדורסל המכללות (NCAA) של Division 1, המוכר בשם "מרץ המשוגע".

 

 

 

מאז 2011 הוכפל מספר השידורים החיים בסטרימינג של ה-NCAA. מאז 2011 הוכפל מספר השידורים החיים בסטרימינג של ה-NCAA. צילום: איי פי

 

ההארכה של החוזה בשמונה שנים היא בתוקף בין 2025-2032 והשווי הכולל שלה עומד על 8.8 מיליארד דולר, עלייה של 43% לעומת השווי השנתי של החוזה הנוכחי ל-14 שנים, שעומד על 10.8 מיליארד דולר. החוזה נמשך בין 2011-2024.

 

שתי החברות יספק שידורים חיים של האליפות בכל הפלטפורמות.

 

השידור החי של שלב הפיינל פור והאליפות ימשיך להיות משודר לחילופין בין CBS ו-TBS בכל שנה, כש-CBS תשדר את המשחקים ב-2017 ו-TBS שנה לאחר מכן.

 

מאז 2011 הוכפל מספר השידורים החיים בסטרימינג של ה-NCAA.

 

לפי ההסכם החדש, כל משחקי סיבובי הפתיחה, הראשון והשני ימשיכו להיות משודרים ב-TBS, CBS, TNT ו- truTV.

 

בתוך כך, ת'ון מייקר, שחקן הכדורסל המתנוסס לגובה 2.16 מטרים ומנסה לקפות ישר מהתיכון ל-NBA, זכה באופן רשמי לאישור להשתתף בדראפט, כך לפי דיווח ב-ESPN.

 

מייקר יהפוך לשחקן הראשון לעבור לליגה המקצועית ישר מהתיכון, מאז ביטלה הליגה את החוק המאפשר זאת ב-2006. ההחלטה הזו של ה-NBA מהווה תקדים עבור שחקני כדורסל בולטים אחרים בתיכון שלא מעוניינים לעבור דרך המכללות.

 

מייקר רשום בשלב זה באורנג'וויל פרפ באונטריו. הוא הכריז מוקדם יותר החודש כי הוא מתכוון להירשם לדראפט. על פי הסכם העבודה הקיבוצי ב-NBA , שחקן זכאי להשתתף בדראפט רק אם הוא בן 19 ועברה שנה אחת לפחות מאז סיים תיכון. מייקר חגג את יום הולדתו ה-19 בפברואר, וטען כי הוא סיים את לימודיו ב-2015, וכעת נמצא בתכנית עבור התלמידים הבוגרים באורנג'וויל.

 

ב-NBA ככל הנראה הסכימו לטיעון הזה שלו, וזה עשוי להוביל לכך שכוכבי תיכון עתידיים יבחרו במסלול דומה, כלומר יעדיפו ללמוד שנה נוספת לאחר סיום הלימודים בתיכון במקום לבלות לפחות שנה אחת בתכנית המכללות. הפסיקה לגבי מייקר עשויה ככל הנראה להשפיע על קבלת ההחלטות של ג'ונתן אייזק, כוכב כדורסל בתיכון שנמצא בעמדה דומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x