$
ספורט עולמי

נופלים מהרגליים

ברצלונה שיחקה 7 משחקים יותר מאתלטיקו מדריד, 12 משחקים יותר מריאל מדריד ושחקניה לא באמת נחו מאז 2013. ייתכן מאוד שמחזיקת הטרבל פשוט נופלת מהרגליים

אוריאל דסקל 12:1018.04.16

שחקני השלד של ברצלונה שיחקו, כל אחד, הרבה יותר מ-3,000 דקות העונה במדי ברצלונה ובמדי הנבחרת שלהם. ברצלונה כקבוצה, שיחקה העונה 56 משחקים בשישה טורנירים. ליגה, צ'מפיונס ליג, קופה דל ריי, סופר קאפ אירופאי, סופר קאפ ספרדי, אליפות העולם למועדונים. אלו שבעה משחקים יותר מאתלטיקו מדריד, 12 יותר מריאל מדריד. וכל משחק הוא קרב חפירות מול יריבה שמשחקת עם תשעה שחקנים בהגנה. לפעמים צפיפות של תשעה ברחבה. כל משחק צריך להמציא דרך יצירתית אחרת לפרוץ בונקרים. זה מתיש - פיזית ומנטלית.

 

 

 

ניימאר. הקבוצה התקשתה לשמור על יתרון לאורך העונה כולה ניימאר. הקבוצה התקשתה לשמור על יתרון לאורך העונה כולה צילום: רויטרס

 

ברצלונה היא לבטח אחת מהקבוצות הכי נלמדות בתולדות המשחק והעונה הצליחו שם לכסות הרבה בעיות - עד לאחרונה. כל היריבות יצרו נגדה הרבה מאוד הזדמנויות, הקבוצה התקשתה לעצור התקפות מתפרצות מלהגיע לשער, משחק הגובה הוא נקודת תורפה כבר שנים והעונה התקשתה הקבוצה, יותר מאי פעם, לשמור על יתרון. במיוחד בשבועות האחרונים.

 

ייתכן גם שלואיס אנריקה לא ניהל את הסגל בצורה האולטימטיבית. לצד שחקנים ששיחקו יותר מ-3,000 דקות יש יותר מדי שחקנים ששיחקו פחות מ-800 דקות.

 

ניימאר-מסי-סוארס שיחקו 16,058 דקות ב-12 החודשים האחרונים. לשם השוואה, השלושה הקדמיים של באיירן שיחקו 13,593, של מנצ'סטר סיטי 11,274, של ריאל מדריד 10,249 ושל אתלטיקו רק 9,843.

 

בנוסף, הכוכבים הגדולים של ברצלונה בהילוך חמישי כבר כמה שנים ברציפות. ללא מנוחה אמיתית בקיץ. 2014 מונדיאל, 2015 קופה אמריקה. משחקי ידידות בקיץ ביבשות מרוחקות.

 

כמעט כל השחקנים בברצלונה סבלו מפציעות לא קלות - ולמרות שנהוג לחשוב שפציעה שווה מנוחה, זה רחוק מלהיות נכון. האנרגיות המושקעות בשיקום ובחזרה לכושר הן אדירות.

 

והאם ברצלונה הורידה את הרגל מהגז אחרי שכבר היתה ביתרון תשע נקודות על פני אתלטיקו מדריד? ייתכן. אנדרס אינייסטה דיבר על "כרית" שיש לברצלונה, מה שאיפשר לה גם להפסיד משחקים בליגה. ייתכן שעל ה"כרית" הזו הקבוצה נרדמה.

 

גם לא מן הנמנע שפרשיות העלמות המיסים שניימאר, מסי וחאבייר מסצ'ארנו מעורבים בהן פוגעות בריכוז של השחקנים.

 

אלו הסיבות הנראות לעין למצב הקשה שברצלונה נקלעה אליו. ייתכן שאם בארסה לא תצליח לזכות באליפות, יצוצו סיבות אחרות.

 

בברצלונה דיברו השנה על זכייה שנייה ברציפות בטרבל. עכשיו, הם מקווים לעבור את 450 הדקות האחרונות בליגה בשלום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x