$
רכישות

המיליארדרית מרגריט לואי דרייפוס מציעה את אולימפיק מרסיי למכירה

בעלה של דרייפוס, המדורגת במקום ה-22 ברשימת הנשים העשירות בעולם, רכש את הקבוצה לפני 6 שנים. כעת בכוונתה למכור אותה על רקע השינויים המסחריים והפוליטיים בספורט

שירות כלכליסט 17:1517.04.16
המיליארדרית מרגריטה לואי דרייפוס, המכהנת כיו"ר ובעלת השליטה של אחת מחברות המסחר בסחורות הגדולות בעולם, מתכוונת למכור את קבוצת הכדורגל הצרפתית, אולימפיק מרסיי, על רקע השינויים המסחריים והפוליטיים בספורט.

  

 

דרייפוס. "העולם החדש של הכדורגל השתנה במידה רבה, יש מדינות שבהן לחברות מתמחות יש הון לא מוגבל כדי לשלוט", כתבה עוד. "ההשקעות שלהן הן מסחריות עם מטרות פוליטיות שהן מעבר להקשר הספורטיבי" דרייפוס. "העולם החדש של הכדורגל השתנה במידה רבה, יש מדינות שבהן לחברות מתמחות יש הון לא מוגבל כדי לשלוט", כתבה עוד. "ההשקעות שלהן הן מסחריות עם מטרות פוליטיות שהן מעבר להקשר הספורטיבי" צילום: איי אף פי

 

"המחיר אינו עומד בראש דאגותיי", אמרה בהצהרה שפורסמה בשבוע שעבר באתר של הקבוצה. "להיפך, היכולת של בעל המניות החדש להפוך את המועדון לקבוצה מנצחת ברמה הגבוהה ביותר היא מהותית".

 

לואי דרייפוס מדורגת במקום ה-22 ברשימת הנשים העשירות בעולם עם שווי הון אישי של 6 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. בעלה המנוח, רוברט לואי דרייפוס רכש את מרסיי לפני שבע שנים. מרגריטה (53) נמצאת כעת בחופשת לידה לאחר שילדה בחודש שעבר תאומות.

 

"העולם החדש של הכדורגל השתנה במידה רבה, יש מדינות שבהן לחברות מתמחות יש הון לא מוגבל כדי לשלוט", כתבה עוד. "ההשקעות שלהן הן מסחריות עם מטרות פוליטיות שהן מעבר להקשר הספורטיבי".

 

הרווח של החברה נפל בשנה שעברה ב-67% לרמתו הנמוכה ביותר מזה עשור, על רקע הירידה במחירי הסחורות, התנודתיות המופחתת והיצע היתר של סחורות חקלאיות מחיטה ועד לסויה. החברה, שבסיסה באמסטרדם, סוחרת ביותר מ-80 מיליון טונה של סחורות בשנה, וב-2015 ההכנסות שלה עמדו על 56 מיליארד דולר.

 

בבעלותה של מרגריטה 81% מחברת האחזקות ששולטת בלואי דרייפוס. בית המסחר הודיע בנובמבר שהוא שוקל למכור אחזקת מיעוט למשקיעים חיצוניים.

 

בהודעה שפרסמה באתר המועדון הדגישה מרגריטה שהזכייה בגביע הצרפתי עדיין אפשרית. מרסיי זכתה בגביע ב-2010 ובסופר קאפ ב-2010 ו-2012.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x