$
רכישות

בייסבול: האלופה היא הקבוצה הכי "סוציאליסטית"

מספר שיא של 127 שחקני בייסבול ב-MLB ירוויחו העונה 10 מיליון דולר ויותר. לאלופה היוצאת קנזס סיטי רויאל יש את המספר הנמוך ביותר של שחקנים המרוויחים את הסכום הזה

שירות כלכליסט 17:2706.04.16
מספר שיא של 127 שחקני בייסבול ב-MLB ירוויחו העונה 10 מיליון דולר ויותר, כך על פי נתוני השכר שפרסם העיתון " יו.אס.איי.טודיי". עם זאת, לאלופה היוצאת קנזס סיטי רויאל יש את המספר הנמוך ביותר של שחקנים המרוויחים את הסכום הזה.

 

 

 

 

שחקני קנזס סיטי. לקבוצה שני שחקנים בלבד בהרכב הפותח שירוויחו פחות ממיליון דולר, אך העושר מתפשט לאורך כל ההרכב, שבקבוצה מאמינים שהוא המפתח להצלחה שלהם כקבוצה של שוק קטן. שחקני קנזס סיטי. לקבוצה שני שחקנים בלבד בהרכב הפותח שירוויחו פחות ממיליון דולר, אך העושר מתפשט לאורך כל ההרכב, שבקבוצה מאמינים שהוא המפתח להצלחה שלהם כקבוצה של שוק קטן. צילום: איי אף פי

 

עלות השכר של השחקנים בקנזס בפתיחת העונה עומדת על שיא של 131.5 מיליון דולר, זאת לאחר שהחתימו מחדש את אלכס גורדון והחתימו את השחקן החופשי איאן קנדי.

 

גורדון, שקיבל חוזה לארבע שנים בשווי 72 מיליון דולר, הוא השחקן המרוויח ביותר העונה בקבוצה עם 12 מיליון דולר. לקבוצה שני שחקנים בלבד בהרכב הפותח שירוויחו פחות ממיליון דולר, אך העושר מתפשט לאורך כל ההרכב, שבקבוצה מאמינים שהוא המפתח להצלחה שלהם כקבוצה של שוק קטן.

 

אין ספק שהנוסחה עובדת. קנזס ניצחו בשתי העונות האחרונות באליפות הליגה האמריקאית, ובעונה שעברה זכו לראשונה בוורלד סיריס מזה 30 שנה. עלות השכר שלהם העונה נמוכה ב-63.5 מיליון דולר מזו של דטרויט טייגרס, המשחקים בליגה שלהם אך גבוהה ב-57.5 מיליון דולר משל קליבלנד אינדיאנס, שעלות השכר שלהם עומדת על 74 מיליון דולר והיא הנמוכה ביותר בליגה האמריקאית.

 

"אנחנו חייבים לוודא שהתקציב עובד", אומר הג'נרל מנג'ר של קנזס דייטון מור. "בהתאם, פיזרנו את הכסף בהתבסס על עלות השכר בכל עונה נתונה".

 

המשכורת הממוצעת בליגת הבייסבול טיפסה לשיא של 4.4 מיליון דולר, השנה השנייה ברציפות שהיא עוקפת את רף ה-4 מיליון דולר. בנשיונל ליג (NL) מערב יש את הפער הרחב ביותר בין הקבוצה שמשלמת את המשכורות הגבוהות ביותר והקבוצה שמשלמת את השכר הנמוך ביותר.

 

לוס אנג'לס דודג'רס קיצצו את עלות השכר ביותר מ-50 מיליון דולר מאז סיום העונה שעברה, אך הם עדיין שולטים בליגה האזורית שלהם. ההרכב ביום הפתיחה ירוויח 222 מיליון דולר, כולל 10 שחקנים פצועים (disabled list). עם זאת, הסכום הזה נמוך בקצת מעלות השכר של ניו יורק שעומדת על 223 מיליון דולר.

 

הדודג'רס ישלמו גם 18 מיליון דולר נוספים במענקי חתימה, משכורות ורכישות של שחקנים כמו מאט קמפ, ברונסון ארויו וצ'ייס אוטלי והשחקנים הקובניים ייאסיאל סיירה, הקטור אוליברה ואריזבל ארונברנה.

 

סן פרנסיסקו ג'איינטס (172 מיליון דולר) נמצאים גם בקצה העליון של מעמד הביניים של הליגה האזורית, בעוד שאריזונה דימונדבאקס משתרכים מאחורי הג'איינטס והדודג'רס עם 89.2 מיליון דולר.

 

עלות השכר הנמוכה ביותר בבייסבול שייכת לטמפה ביי רייס עם 57 מיליון דולר, אף שהם ישלמו לג'יימס לוני 9.7 מיליון דולר נוספים. השחקן המרוויח ביותר בקבוצה הוא אוון לונגוריה עם 12.6 מיליון דולר.

 

על אף הפערים בשכר, הסיכוי של הרייס להעפיל לפלייאוף זהה לזה של כל קבוצה אחרת בליגה האמריקאית.

 

הקבוצות עם עלות השכר הגבוהה ביותר ביום הפתיחה של העונה שעברה – דודג'רס, יאנקיז, דטרויט טייגרס ובוסטון רד סוקס – ניצחו בשני משחקי פלייאוף, בעוד שרד סוקס וטייגרס סיימו אחרונים.

 

אחד הפרטים המעניינים ביותר בנוגע לשחקנים המרוויחים לפחות 10 מיליון דולר, בהובלת רד סוקס עם תשעה שחקנים, הוא השחקנים שחלק מהשכר שלהם הוא מקבוצות אחרות שמשלמות להם לעזוב. אטלנטה ברייבס משלמים 30.125 מיליון דולר לשלושה שחקנים שהם ויתרו על שורותיהם: ניק סווישר (15 מיליון דולר), מייקל בורן (14 מיליון דולר) ואמיליו בוניפאצ'יו (1.25 מיליון דולר). 15 מיליון דולר מזה הגיע מקליבלנד אינדיאנס לאחר ההעברה באוגוסט.

 

טקסס ריינג'רס מקבלים בונוס פיננסי של 35 מיליו דולר עבור ג'וש המילטון (24 מיליון דולר מהאנג'לס), פרינס פילדר וקול האמלס (11 מיליון דולר בסך הכל מדטרויט ופילדלפיה, בהתאמה).

 

פילדלפיה, שעלות השכר שלה ביום הפתיחה עומדת על 81 מיליון דולר, משלמים קרוב ל-100 מיליון דולר, עם 12.5 מיליון דולר עבור שחרור קליף לי. בעוד שנה הם יספגו עוד 10 מיליון דולר כשיסרבו לאופציה להאירך את החוזה בגובה 23 מיליון דולר של ריאן הווארד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x