$
ספורט ישראלי

10 מ-14 קבוצות ליגת העל קיבלו רישיון להתחרות בתחרויות אופ"א

ועדת רישוי המועדונים התכנסה היום בכדי לדון בבקשות הקבוצות לקבלת רישיון להשתתפות בתחרויות המאורגנות על ידי אופ"א בעונת המשחקים 2016/17. הוועדה החליטה לא להעניק רישיונות לקבוצות הפועל ת"א ומכבי נתניה בשל אי עמידה בדרישות הקטגוריה הפיננסית. הפועל כפר סבא והפועל עכו לא הגישו בקשה לקבלת רישיון

שירות כלכליסט 16:5705.04.16

ועדת רישוי המועדונים התכנסה היום בכדי לדון בבקשות הקבוצות לקבלת רישיון להשתתפות בתחרויות המאורגנות על ידי אופ"א בעונת המשחקים 2016/17. הרישוי קשור לחוקי הפייר פליי הפיננסי של אופ"א.

 

 

 

אורן חסון (ימין) ויורם באומן.  "אנו מודעים למצוקה של חלק גדול מהקבוצות לסיים את העונה והחלטנו להקדים את פירעון הלוואת הבעלים, להחזירה לקבוצות ובכך לסייע לחלק מהן לסיים את העונה." אורן חסון (ימין) ויורם באומן. "אנו מודעים למצוקה של חלק גדול מהקבוצות לסיים את העונה והחלטנו להקדים את פירעון הלוואת הבעלים, להחזירה לקבוצות ובכך לסייע לחלק מהן לסיים את העונה." צילום: ראובן שוורץ

 

הוועדה, שהינה חיצונית להתאחדות, דנה בבקשות הקבוצות אשר הוגשו להתאחדות לכדורגל במסגרת הליך הרישוי החל מחודש נובמבר האחרון ובודקת את עמידתן בנדרש בקטגוריות כ"א ומנהלה, משפטית, ספורט, תשתיות ופיננסית.

 

הוועדה החליטה להעניק רישיון להשתתפות בתחרויות המאורגנות על ידי אופ"א בעונת המשחקים 2016/17 למכבי תל אביב, הפועל באר שבע, הפועל רעננה, הפועל קריית שמונה, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, מכבי פתח תקווה, הפועל חיפה, בני יהודה ובני סכנין.

 

הוועדה החליטה לא להעניק רישיונות לקבוצות הפועל ת"א ומכבי נתניה בשל אי עמידה בדרישות הקטגוריה הפיננסית.

 

מכבי נתניה לא קיבלה את האישור בגלל חובות עתק ואי בהירות בקשר לעתיד הקבוצה. הפועל תל אביב לא קיבלה את הרישיון בגלל חובות מתקופת אלי טביב.

 

הפועל כפ"ס והפועל עכו כלל לא הגישו בקשה לקבלת רישיון ובהתאם לכך לא הוענק להן רישיון.

 

בינתיים, מינהלת הליגה הודיעה כי כל המועדונים שהלוו כסף להקמתה של המנהלת, יקבלו בחזרה את הלוואת הבעלים, באופן מיידי. החלטה על כך התקבלה בישיבה שנערכה הבוקר במנהלת הליגות לכדורגל. סך כל סכומי הלוואת ההקמה עומד על 3.5 מיליון שקל. בעיקבות ההחלטה אמר יורם באומן, יו"ר המנהלת: "אנו מודעים למצוקה של חלק גדול מהקבוצות לסיים את העונה והחלטנו להקדים את פירעון הלוואת הבעלים, להחזירה לקבוצות ובכך לסייע לחלק מהן לסיים את העונה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x