$
חסויות וזכויות שידור

אמסטרדם ארנה יקרא על שמו של יוהן קרויף - במקום על שם גורם מסחרי

נשיא התאחדות הכדורגל ההולנדית: "אני מצפה כבר לרגע שבו נקרא לאצטדיון על שמו של קרויף". ההחלטה לשנות את שם האצטדיון עדיין לא סופית, אך זוכה לתמיכה ציבורית נרחבת

שירות כלכליסט 16:1627.03.16
משחק הידידות בין הולנד לצרפת הופסק ביום שישי לדקה של מחיאות כפיים במחווה מרגשת ליוהן קרויף שמת ממחלת הסרטן. המשחק התקיים באצטדיון שעשוי בקרוב להפוך להיקרא על שמו של הכדורגלן האגדי. 

 

נבחרת הולנד עם השלט של קרויף באמסטרדם ארנה. "837 אלף האזרחים באמסטרדם יסכימו שלאצטדיון יקראו על שם קרויף", אמר גורם בעיריית אמסטרדם. נבחרת הולנד עם השלט של קרויף באמסטרדם ארנה. "837 אלף האזרחים באמסטרדם יסכימו שלאצטדיון יקראו על שם קרויף", אמר גורם בעיריית אמסטרדם. צילום: איי פי

 

המשחק הופסק באופן זמני על ידי השופט בדקה ה-4, כמחווה של כבוד לכוכב ההולנדי. 22 השחקנים שעל המגרש, כולם עוטים סרט שחור, עצרו בעוד שהקהל הריע לשחקן. בנבחרת הולנד לבש קרויף את חולצה מספר 14. הוא היה הקפטן והוביל את הנבחרת עד לגמר המונדיאל ב-1974. קרויף מת ביום חמישי בגיל 68 לאחר מאבק בסרטן ריאות.

 

בזמן הפסקת המשחק התנוססה תמונה של פרצופו של קרויף על המסך הגדול באצטדיון, בעוד ששלט ענק שנתלה באחד היציעים הציג תמונה שלו בחולצה הכתומה של הנבחרת, ובשלט אחר נכתב "תודה יוהן".

 

נשיא התאחדות הכדורגל ההולנדית מייקל ואן פראח אמר קודם לכן: "אני מצפה כבר לרגע שבו נקרא לאצטדיון על שמו של יוהן קרויף. זו המחווה הטובה ביותר שנוכל להעניק לו". עם זאת, בשלב זה טרם התקבלה החלטה רשמית בעניין.

 

הבעלות על האצטדיון נמצאת בידיה של מועצת העיר של אמסטרדם וקבוצת הכדורגל אייאקס אמסטדרם. על פי הדיווחים בהולנד, שני הגופים מסכימים שהאצטדיון ייקרא על שמו של קרויף, וזאת למרות שמוקדם יותר השנה דובר על כך שימכרו את זכויות השם של האצטדיון לגורם מסחרי.

 

"837 אלף האזרחים באמסטרדם יסכימו שלאצטדיון יקראו על שם קרויף", אמר גורם בעיריית אמסטרדם. "אנחנו שומרים את כל האופציות פתוחות", אמר אדווין ואן דר סאר, שוער אייאקס לשעבר וכיום מנהל בקבוצה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x