$
ספורט עולמי

אנתוני דיוויס צריך להצטיין על המגרש כדי להרוויח 23 מיליון דולר

הככב של ניו אורלינס פליקנס חייב לרשום מספרים מרשימים כדי שיוכל להיכנס לנבחרת ה-NBA ולהרוויח 23 מיליון דולר כחלק מהחוזה שלו

שירות כלכליסט 18:0723.02.16

אנתוני דיוויס צפוי להרוויח הרבה כסף במדי הניו אורלינס פליקנס ב-27 המשחקים שנותרו - אם יצטיין בהם.

 

 

 

אתוני דיוויס. מבחינת דיוויס, היה נראה שהפסיד את 23 מיליון דולר שקשורים לחוק רוז, לאחר שלא נבחר השנה לאולסטאר. אתוני דיוויס. מבחינת דיוויס, היה נראה שהפסיד את 23 מיליון דולר שקשורים לחוק רוז, לאחר שלא נבחר השנה לאולסטאר. צילום: רויטרס

 

דיוויס חתם בפגרה על חוזה לחמש שנים בשווי 145 מיליון דולר, אך 23 מיליון דולר מתוכם קשורים לחוק הזוי בשם חוק רוז.

 

לפי החוזה הקיבוצי, שחקנים שחותמים על הארכת החוזה הראשונה לחוזה הראשוני שלהם, יכולים להרוויח העלאה עד שיעור מקסימלי של 30% אם הם עומדים בשלושה קריטריונים לפי שההארכה נכנסת לתוקף: זוכים בתואר ה-MVP לפחות פעם אחת, נבחרים לאולסטארס לפחות פעמיים ומזומנים לנבחרת All-NBA הראשונה, השנייה או השלישית לפחות פעמים.

 

מבחינת דיוויס, היה נראה שהפסיד את 23 מיליון דולר שקשורים לחוק רוז, לאחר שלא נבחר השנה לאולסטאר.

 

אולם לאחר ההופעה האחרונה שלו שכללה 59 נקודות ו-20 ריבאונדים, נראה שדיוויס עדיין יוכל להרוויח את הכסף אם ימשיך ברמת הביצועים הגבוהה. עם סיום חזק לעונה, דיוויס יכול למצוא את עצמו בנבחרת All-NBA, זו הפעם השנייה, ובכך להבטיח את ה-23 מיליון דולר.

 

זה לא יהיה קל. המאזן של הפליקנס עומד על 22-23 והם מדורגים במקום ה-11 בליגת המערב. הם רחוקים רק חמש משחקים מהעפלה לפלייאוף, אך עם הבלייזרס, הרוקטס, הג'אז והקינג בדרכם, הפליקנס יצטרכו להציג סיום מרשים במיוחד כדי להחליק לפלייאוף, ובמקביל לקוות ששאר הקבוצות יפשלו.

 

בדומה, דיוויס יעמוד בפני תחרות קשה להשיג את אחד מתשעת המקומות הזמינים בקבוצות הללו. שחקנים כמו קווין דוראנט, קוואי לאונרד, דריימונד גרין, למרקוס אולדרידג', דיאנדרה ג'ורדן, דמרקוס קאזינס, דירק נוביצקי, דוויט הווארד וגורדון הייוורד מתחרים על אותם מקומות. כמו כן, כל שחקן בקבוצה המעפילה לפלייאוף שישחק היטב בחודשיים הבאים עלול לדחוף את דיוויס אחרוה.

 

יש לקחת בחשבון גם כי כל פציעה או ביצוע חלש יעלו לדיוויס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x