$
ספורט עולמי

בלון ד'אור: יש אפליה נגד שחקני הליגה האנגלית

נראה שהזכייה בכדור הזהב קשורה יותר לליגה שאתה משחק בה מאשר למה שעשית

אוריאל דסקל 09:2712.01.16

שימו לב לרשימה הבאה:

 

מספר זכיות בבלון ד'אור (שחקן השנה) לפי ליגות:

 

ליגה ספרדית - 19

ליגה איטלקית - 18

ליגה גרמנית - 9

ליגה אנגלית - 6

ליגה סובייטית - 3

 

בעשור האחרון אין ספק לגבי העליוניות והדומיננטיות של ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו, שגם אם אפשר להתווכח על זכייתם מדי שנה, אין יותר ראויים מהם לזכייה בתואר השחקן הטוב בעולם. הסטטיסטיקה לא משקרת במקרה שלהם. כמות השערים והתארים בלתי ניתנת להשוואה.

 

רונאלדו. אין ספק שהוא ומסי ראויים רונאלדו. אין ספק שהוא ומסי ראויים צילום: אי פי איי

 

עם זאת, רק שישה תארי בלון ד'אור לאורך כל ההיסטוריה של הליגה האנגלית?! היסטוריה שבמהלכה היתה דומיננטיות של הקבוצות האנגליות באירופה, שחקנים מיתולוגיים של ממש ואין סוף הופעות היסטוריות והישגים כבירים של שחקנים בליגה האנגלית הבכירה? משהו כאן לא בסדר.

 

למפארד. היה צרך לזכות בתואר בשנותיו הטובות למפארד. היה צרך לזכות בתואר בשנותיו הטובות צילום: איי אף פי

 

יש כאן אפליה ברורה נגד הליגה האנגלית. אם זה התנשאות הבוחרים או פשוט בחירת שחקנים אהובים ולא שחקנים ראויים (אלי גוטמן, למשל, לא בחר את מסי כאחד משלושת השחקנים הטובים בעולם), לא ייתכן שהליגה האנגלית הפיקה רק 6 זוכי כדור הזהב.

 

תיירי הנרי. הזכייה ב-2004 הייתה אמורה להיות שלו תיירי הנרי. הזכייה ב-2004 הייתה אמורה להיות שלו צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

רק שימו לב לרשימת השמות של שחקנים שהובילו את קבוצותיהם האנגליות לעונות היסטוריות וגבהים משמעותיים בתחילת שנות ה-2000 - בכל החזיתות - ולא זכו בתואר האישי החשוב בעולם: דניס ברגקאמפ, תיירי הנרי, סטיבן ג'רארד, פול סקולס, רוי קין, פרנק למפארד, דידייה דרוגבה.

 

למה, למשל, תיירי הנרי לא זכה בתואר ב-2004 אחרי שהוביל את ארסנל לעונה ללא הפסד עם מספר שיא של שערים ובישולים באותה שנה? למה אנדריי שבצ'נקו זכה במקומו בתואר ודקו (!) הגיע במקום השני? (הנרי היה רביעי אחרי רונלדיניו). מדוע מנצ'סטר יונייטד זכתה בטרבל ב-1999 ואף אחד מכוכביה לא הניף את כדור הזהב? (ריבאלדו זכה באותה שנה). איך זה שפרנק למפארד או דרוגבה לא זכו בתואר למרות שנים רבות של דומיננטיות באנגליה ובאירופה?

 

הבלון ד'אור הוא תואר פוליטי, אנטי כדורגל, כמו רוב התארים האישיים שמחולקים לכדורגלנים, שעוצמתם קשורה בעיקר לקבוצתם. עם זאת, חייבים לתהות מדוע המנצחים זכו בתואר הזה בשנים עברו. האם זה בגלל שהגיע להם או האם זה בגלל איפה שהם שיחקו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x