רכישות

רנו חוזרת לפורמולה 1

רנו אישרה כי תשתתף בשנה הבאה במרוצי הפורמולה 1, זאת לאחר שסיכמה את פרטי הרכישה של לוטוס. בכך באו לסיומם חודשים של ספקולציות בנוגע לעתיד של רנו ושל לוטוס בספורט

שירות כלכליסט 15:1008.12.15
רנו אישרה כי תשתתף בשנה הבאה במרוצי הפורמולה 1, זאת לאחר שסיכמה את פרטי הרכישה של לוטוס. ההודעה שפורסמה ביום חמישי מביאה לסיומם חודשים של ספקולציות בנוגע לעתיד של רנו ושל לוטוס בספורט.

 

 

רנו בפורמולה 1. רנו, שהוציאה מהספורט קבוצה ב-2010, הודיעה כי עוד לא סוכמו כל הפרטים, אך מקווים להשלים זאת "בזמן הקצר ביותר האפשרי". רנו בפורמולה 1. רנו, שהוציאה מהספורט קבוצה ב-2010, הודיעה כי עוד לא סוכמו כל הפרטים, אך מקווים להשלים זאת "בזמן הקצר ביותר האפשרי". צילום: איי פי

 

רנו, שהוציאה מהספורט קבוצה ב-2010, הודיעה כי עוד לא סוכמו כל הפרטים, אך מקווים להשלים זאת "בזמן הקצר ביותר האפשרי".

 

על אף שבמרוץ האחרון של העונה שנערך באבו דאבי, עלה החשש כי העסקה לא תצא בסופו של דבר לפועל. הסכם העקרונות בין שני הצדדים נחתם בשבוע שעבר.

 

"לרנו היו שתי אפשרויות: לחזור ב-100% או לעזוב", הודיע מנכ"ל ויו"ר רנו, קרלוס גוהן. "לאחר מחקר מפורט, החלטתי שרנו תשתתף בפורמולה 1, החל מ-2016. הפרטים הסופיים שסיפקו בעלי העניין המרכזיים של הפורמולה 1, נתנו לנו את הביטחון לקבל את האתגר החדש. השאיפה שלנו היא לזכות – גם אם זה ייקח עוד זמן מה".

 

רנו אמנם פרשה מהמסלול כיצרנית, אך המשיכה לספק מנועים. השותפות עם רד בול הניבה בין 2013-2010 ארבעה תארים רצופים לנהג ולקבוצה, אך בשתי העונות האחרונות מערכת היחסים השתבשה בעיקר בשל הביקורת של רד בול כלפי היצרנית הצרפתית.

 

"כקבוצה שלמה, רנו תרוויח את מלוא ההטבות מהניצחונות. התגמול כספקית מנועים התגלה כמוגבל" נמסר בהצהרה מצד רנו. "ההחזר על ההשקעה נובע מהרגולציות החדשות בנוגע למנועים, וההחזר במונחים של הדימוי היה נמוך. העבודה נמשכת על סיכום התנאים של רכישת קבוצת הפורמולה 1 של לוטוס, במסגרת הזמן הקצרה ביותר האפשרית. הסכם העקרונות נחתם ב-3 בדצמבר, 2015. לוטוס התבלטה כשותפה הטובה ביותר".

 

רנו, הקבוצה שבה זכה פרננדו אלונזו באליפויות עוקבות ב-2005 ו-2006, הוסיפה כי שאר הפרטים בנוגע לתוכנית עבור העונה הבא יפורסמו בשנה הבאה. ג'וליון פאלמר (Jolyon Palmer), אלוף ה-GP2 לשעבר, שיופיע בעונה הבאה לראשונה בפורמולה 1, יהיה בין הנהגים של קבוצה, לצידו של פסטור מלדונדו.

 

"ההחלטה של רנו להמשיך את המעורבות שלה בפורמולה 1 מהווה הוכחה לכך שהיא תופסת את הספורט המוטורי כחלק חיוני בזהות המותג שלה", נכתב עוד בהצהרה.

 

"כמרכז הספורט המוטורי, הפורמולה 1 דורשת מצוינות טכנולוגית ותפעולית. האליפות מציגה לראווה את המומחיות הטכנולוגית שרנו מטמיעה במוצרים שלה לטבת הלקוח".

 

עוד מהפורמולה 1: קבוצת רד בול חתמה על חוזה חסות משמעותי וארוך טווח עם חברת הלבשת הספורט הגרמנית, פומה. הסכום לא פורסם, אך ההסכם הוא המשך החתמות על חוזי חסות משמעותיים עבור הקבוצה, שחתמה, בין שאר, על חוזי חסות עם סימנס, רנו, אקסנס וטאג הויאר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x