$
ספורט עולמי

סטטיסטית, סטפן קארי בדרך לעונה היסטורית

מאז ההוספה של קו שלוש הנקודות ב-1979, אף שחקן לא ניסה לקלוע יותר מ-678 קליעות לשלוש נקודות, ואף אחד לא קלע יותר מ-286. על פי הערכות אם קארי ימשיך בקצב הנוכחי הוא בדרך לבצע 943 זריקות משלוש נקודות ולקלוע 426

שירות כלכליסט 14:2117.11.15

סטפן קארי הוא ככל הנראה הקלע הטוב ביותר בהיסטוריה של ה-NBA, ועם כישרון כזה זה רק הגיוני שהוא ינצל אותו ככל האפשר.

  

 

 

קארי. הוא שיחק 63 דקות ברבעים האחרונים ב-11 משחקים, כלומר קצת פחות משש דקות לרבע רביעי, והוא עדיין מוביל את הליגה מבחינת מספר הסלים. קארי. הוא שיחק 63 דקות ברבעים האחרונים ב-11 משחקים, כלומר קצת פחות משש דקות לרבע רביעי, והוא עדיין מוביל את הליגה מבחינת מספר הסלים. צילום: רויטרס

 

יותר ויותר קבוצות לומדות לאחרונה להעריך את החשיבות של קליעת שלוש נקודות, ומספר הקליעות לטווח האורך עלה באופן משמעותי ב-NBA. קבוצת יוסטון רוקטס אף העלתה את השלוש נקודות למעמד חדש, אך בכל הקשור לשחקנים, אף אחד לא מתקרב להישגים של קרי העונה.

 

מאז ההוספה של קו שלוש הנקודות ב-1979, אף שחקן לא ניסה לקלוע יותר מ-678 קליעות לשלוש נקודות, ואף אחד לא קלע יותר מ-286. בעונה זו קארי בדרך לבצע 943 זריקות משלוש נקודות ולקלוע 426. לשם השוואה, ממוצע שלוש הנקודות שלו למשחק היה זהה לממוצע של קבוצות NBA עד לא מזמן, והוא קולע 42.5% מהן.

 

מעבר לכך שקארי בדרך לשבור את שיא ה-NBA (שהוא עצמו קבע) לזריקות וקליעת שלוש נקודות, הוא אפילו צפוי לקלוע יותר שלשות מאשר קבוצות שלמות העונה. כיום 26 קבוצות קלעו יותר שלשות מקארי העונה. כלומר, 4 קבוצות קלעו פחות.

 

אחוזי הקליעה של קרי משתפרים ככל שהוא מרחיק. הוא מוביל את הליגה בניסיונות קליעה ממרחק של יותר מ-7.5 מטרים בהפרש ניכר - 8.1 זריקות במשחק, והוא קולע יותר ממחצית מהן.

 

כמה פרטים על היעילות של 10 השחקנים שזורקים הכי הרבה מעבר ל-7.5 מטרים, באחוזי קליעה: קרוב לשני שלישים מהנקודות שקרי קולע הן ברבעונים הראשון והשלישי של המשחק. הסיבה העיקרית: קרי משחק לרוב ברבעון הרביעי פחות משש דקות כי כבר אין חשיבות.

 

כמו כן, הווריורס נהנים לרוב מיתרון כל כך גדול שקארי יכול לשבת על הספסל במרבית הרבעון הרביעי. הוא שיחק 63 דקות ברבעים האחרונים ב-11 משחקים, כלומר קצת פחות משש דקות לרבע רביעי, והוא עדיין מוביל את הליגה מבחינת מספר הסלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x