שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

תודה על כלום, פריז סן ז'רמן

הקבוצה בבעלות קטארית תתרום מיליון יורו לפליטים שהקטארים מימנו את רודפיהם

אוריאל דסקל 10:3413.09.15

לפי הדיווחים באירופה, פריז סן ז'רמן החליטה "להראות חמלה" ולתרום 1 מיליון יורו לארגון שמטפל בפליטים מטעם האו"ם (UNHCR) ולארגון צרפתי שמטפל במאות אלפי הפליטים שהגיעו לאירופה בחודשים האחרונים.

 

מפריז סן ז'רמן נמסר: "חלק מהכנסת המועדון יילך לטיפול בצרכים ההכרחיים של הפליטים, כולל מקלט, מים, סניטציה ועוד, בזמן שנקיים תוכניות חינוך וספורט".

 

מדובר בצביעות שוברת שיאים מצד קטאר. פ.ס.ז' היא בבעלות מלאה של רשות ההשקעות של קטאר (QIA) שמשחקת תפקיד חשוב בקונפליקט הסורי, שהוביל לגל הפליטים שהגיע לחופי אירופה.

 

ממשלת קטאר משחקת תפקיד כפול כשזה מגיע לעימות בסוריה ולמלחמה בדאע"ש. הקו הרשמי הוא שקטאר תומכת במאבק הסוני המתון בעיראק וסוריה וחיל האוויר הקטארי אפילו השתתף בהפצצות דאע"ש, שמובילה ארה"ב.

 

קטאר. ההתנהלות של קטאר בנושא הפליטים היא צביעות בלשון המעטה קטאר. ההתנהלות של קטאר בנושא הפליטים היא צביעות בלשון המעטה צילום: שאטרסטוק

 

ואולם ידוע כי "משקיעים פרטיים" קטארים תרמו מאות מיליוני דולרים למיליציות סוניות, כולל ג'בהת אל נוסרה (אל קעידה) ודאע"ש.

 

באופן רשמי קטאר שילמה מאות מיליונים לדאע"ש בתשלומי כופר עבור נחטפים ועל פי הדיווחים, קטאר משלמת לדאע"ש כדי שאלו לא יפעילו טרור במדינה הקטנה.

 

קטאר גם תמכה ותומכת באופן רשמי בחמאס ובקבוצות רדיקליות בלוב. קבוצות שמתנגדות למודרניזציה ורודפות אחרי מיעוטים.

 

כ-80% מהפליטים שהגיעו לאירופה לאחרונה הם סורים. רבים מהם הם מיעוטים לא סונים שנמלטו מהברבריות של דאע"ש ובשאר אל אסד.

 

כמו כן, קטאר, שדרך קבוצת הכדורגל האירופית שלה "דואגת" לפליטים, לא חתומה על מכתב ההתחייבות של האו"ם לטיפול בפליטים ולא אימצה שום מכנזים להגנה על פליטים. לפי האו"ם בקטאר, אחת המדינות העשירות באזור המזרח התיכון, יש 80 פליטים (55% נשים, 31% ילדים) ו-57 מבקשי מקלט (46% נשים ו-37% ילדים). רובם מעיראק. זהו.

 

קטאר יכולה וצריכה לטפל בהרבה יותר פליטים סורים אבל לא עשתה זאת. יותר מזה, הממלכה הקטנה מייצרת בעיות במזרח התיכון ומממנת רוצחים סוציופתים שטובחים במיליונים בסוריה ועיראק. ואז תורמת מיליון יורו עלובים לקורבנות של חיות האדם שהיא גידלה.

 

פריז סן ז'רמן היא תוכנית כיסוי למשחק הכפול של קטאר. מכבסה לפשעים הקטארים בצורת קבוצה חמודה ומגניבה בפריז.

 

בינתיים בישראל

 

ומילה וחצי על חלק מאוהדי מכבי תל אביב שהניפו אמש שלט "refugees not welcome" במשחק בקריית שמונה.

 

בכל אירופה אוהדים וקבוצות מניפים שלטי "Refugees Welcone", ברוכים הבאים פליטים. אבל זה לא מה שמביך את מכבי תל אביב. המבוכה גדולה בעיקר בגלל, שככל הנראה, האוהדים הללו של מכבי הם בנים, נכדים או נינים של פליטים. הבעלים של הקבוצה, מיטשל גולדהאר, הוא בנם של פליטים שהגיעו לקנדה. מלבד זאת, מדובר במבוכה גדולה עבור מועדון שעונד את סמל האו"ם, Unicef, על חולצתו. אגב, אף אחד לא לא מבקש מישראל לקלוט 100 אלף פליטים סורים. גם רוב גדול של אותם פליטים לא חולמים לגור בצפת, תל אביב או בבאר שבע, אל דאגה. שלט כזה הוא בעיקר מחווה צינית כלפי מיליוני נשמות מסכנות. להניף שלט נגדם זה בעיקר שפלות נפש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x