שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אירועי ספורט

ריו 2016: ההתחייבות לספק מעל מיליון כרטיסים לעניים לא מומשה

ראש העיר של ריו דה ז'נרו, מארחת אולימפיאדה ב-2016, הבטיח לרכוש כרטיסים לעניי העיר, אבל המארגנים טוענים כי לא בוצעה הזמנה ומחצית מהכרטיסים למשחקים כבר נמכרו

שירות כלכליסט 15:2517.08.15

ההתחייבות של ראש העיר ריו דה ז'נירו להעניק יותר ממיליון כרטיסים חינם לילדים עניים עבור אולימפיאדת ריו 2016, עוד לא מומשה, שכן המארגנים טוענים כי לא בוצעה הזמנה ומחצית מהכרטיסים למשחקים כבר נמכרו.

 

אדוארדו פאאס, ראש העיר המארחת, אמר לפני שנה כי ישתמש בכספי הציבור כדי לקנות כרטיסים, זאת לאחר שהתברר כי עניי המדינה לא היו יכולים להרשות לעצמם להשתתף במשחקי המונדיאל שנערך בשנה שעברה במדינה. 

 

 

 

ריו. מכירת 7.5 מיליון כרטיסים הזמינים למשחקים היא חלק מהותי במחויבות של המארגנים לעמוד בעלות של 7 מיליארד ריאל (2 מיליארד דולר) של אירוח האירוע הנמשך 17 ימים ריו. מכירת 7.5 מיליון כרטיסים הזמינים למשחקים היא חלק מהותי במחויבות של המארגנים לעמוד בעלות של 7 מיליארד ריאל (2 מיליארד דולר) של אירוח האירוע הנמשך 17 ימים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

מכירת 7.5 מיליון כרטיסים הזמינים למשחקים היא חלק מהותי במחויבות של המארגנים לעמוד בעלות של 7 מיליארד ריאל (2 מיליארד דולר) של אירוח האירוע הנמשך 17 ימים. לטענת המארגנים, העיר תצטרך לשלם עבור הכרטיסים שלה, ולפיכך עדיין לא הקצו עבורה כרטיסים. קרלוס נוזמן, יו"ר הוועדה המארגנת של ריו 2016 אמר במסיבת עיתונאים כי זה תפקידו של משרד ראש העיר להגיב על התכניות הללו.

 

עד כה נמכרו קרוב ל-3 מיליון כרטיסים, כולל מחצית מ-4 מיליון כרטיסים המוקצים לציבור המקומי. מיליון כרטיסים נוספים נמכרו לתושבים זרים, ספונסרים ופדרציות ספורט. שאר הכרטיסים יימכרו על בסיס הקודם זוכה החל מאוקטובר.

 

פאאס הפך לפנים הציבוריות של המשחקים.הוא מוביל תכנית התחדשות כלל עירונית המרוכזת סביב האולימפיאדה, שכוללת פרויקטים ציבוריים בשווי מיליארדי דולרים. "אנחנו רוצים שתהיה השתתפות גדולה יותר במשחקים מצד אוכלוסיית העיר", אמר באוגוסט השנה שעברה, בעת שהכריז על התכניות לרכוש 1.2 מיליון כרטיסים כך ש-600 אלף ילדים יוכלו לצפות בהם בליווי מבוגר. הכרטיסים יהיו מיועדים "לעניי העיר, שלא יכולים להרשות לעצמם כרטיסים לאירועים גדולים כמו המונדיאל".

 

מחירי הכרטיסים למונדיאל יצרו מצב שמרבית הצופים בקהל היו לבנים מהמעמד הגבוה, כך לפי סקרים שנערכו במהלך התחרות. בברזיל אוכלוסיית השחורים השנייה הגדולה ביותר בעולם אחרי ניגריה.

 

על פי הסקרים, 67% מהצופים במשחק של ברזיל בסיבוב השני נגד צ'ילה, שנרך ב-28 ביוני, 2014, הגדירו עצמם כלבנים, בעוד ש-90% הודו כי הם משתייכים לשני המעמדות כלכליים הבכירים בברזיל, המייצגים 15% מכלל האוכלוסייה במדינה.

 

בעקבות זאת, המארגנים מנסים לתמחר את הכרטיסים לאולימפיאדה כך שגם הקבוצות העניות יותר בקהילה יוכלו להרשות אותם. כמחצית מתוך 7.5 מיליון הכרטיסים עולים פחות מ-70 ריאל, כשהזולים ביותר עומדים על 40 ריאל. סטודנטים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות (כולל השמנת יתר), זכאים להנחה נוספת של עד 50%. בנוסף, ניתן לשלם על כרטיס של 20 ריאל בשלושה תשלומים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x