$
חסויות וזכויות שידור

לה ליגה מכרה את זכויות השידור שלה בספרד

טלפוניקה תשלם 600 מיליון יורו עבור הזכויות לשדר בערוצים בתשלום את משחקי הליגה הספרדית בעונת 2015-16

שירות כלכליסט 13:1812.07.15

טלפוניקה תשלם 600 מיליון יורו עבור הזכות לשדר בערוצים בתשלום את משחקי הליגה הספרדית בעונת 2015-16.

 

 

 

לה ליגה. יעברו לתשלום שוויוני, פחות או יותר לה ליגה. יעברו לתשלום שוויוני, פחות או יותר צילום: איי פי

 

העסקה, שנחתמה ביום שישי, היא הראשונה תחת ההסכם השיתופי של הליגה. קודם לכן, כל קבוצה בליגה מכרה באופן עצמאי את זכויות השידור שלה. העסקה כוללת את שתי הליגות הבכירות, ליגה BBVA והליגה השנייה, ואת כל זכויות השידור בערוצים בתשלום של משחקי גביע המלך.

 

מבחינת טלפוניקה, השגת הזכויות בספרד לשידור המשחקים מהווה מהלך חיוני. ספרד ביחד עם גרמניה וברזיל נחשבים לאתרי ההתמקדות החדשים של טלפוניקה שאמורים לשמש כמנועי צמיחה.

 

המחיר עבור זכויות השידור בערוצים בתשלום אינו גבוה בהרבה מ-585 מיליון יורו, ששילמו לפי ההערכות בשנה שעברה.

 

בליגה מעוניינים להעלות את מכירות זכויות השידור הבינלאומיות מ-200 מיליון יורו בעונה שעברה ל-600 מיליון יורו בעונת 2015-16, כך לפי נשיא הליגה חאבייר טבאס.

 

לה ליגה הכניסה בשנה שעברה 760 מיליון יורו מזכויות שידור כשיותר מ-40% מהסכום הזה הלכו לריאל מדריד וברצלונה. השנה הסכומים יחולקו בצורה אחרת. לשם השוואה, הפרמיירליג האנגלית הכניסה סכום של יותר מ-2.24 מיליארד יורו מזכויות שידור בעונה שעברה.

 

קבוצת התקשורת מדיהפרו תנהל את מכירת הזכויות הבינלאומיות. יש לה ניסיון רב בהשגת הסכמים מחוץ לספרד.

 

בתוך כך, איקר קסיאס יחתום על חוזה לשנתיים עם המועדון הפורטוגלי פורטו. לשחקן נותרו עוד שנתיים בחוזה עם ריאל מדריד, שאמורות להכניס לו 24 מיליון יורו. פורטו תשלם 8 מיליון יורו עבור השנתיים ומדריד תהיה אחראית על ה-16 מיליון יורו הנוספים. פירוש הדבר, שהקבוצה תשלם גם את ההפרש במסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x