$
ספורט עולמי

יש גאונים פיננסים בליגת הפוטבול

רוב גרונקאוסקי הרוויח כ-16.3 מיליון דולר בחמש ענות במדי ניו אנגלנד פטריוטס, והצליח לחסוך את כל הסכום. רשארד מנדנהול גם הצליח לייצר מיליונים בזכות הניסיון שלו בליגה

שירות כלכליסט 12:1802.07.15

רוב גרונקובסקי הרוויח מעט יותר מ-16.3 מיליון דולר בחמש ענות במדי ניו אנגלנד פטריוטס, והוא הצליח לחסוך את כל הסכום.

 

 

 

גרונקובסקי. חי מכספיי חסות גרונקובסקי. חי מכספיי חסות צילום: איי פי

 

באתר MMQB.com פרסמו פרקים מספרו האוטוביוגרפי של גרונקובסקי : It's Good to be Gronk, שכלל את החלק על החסכנות שלו.

 

"עד היום עדיין לא נגעתי בפני אחד מבונוס החתימה שלי או מכספי החוזה שלי ב-NFL. אני חי מכספי השיווק שלי, ולא בזבזתי אותם על מכונות מפוארות, תכשיטים יקרים או קעקועים. אני עדיין לובש את הג'ינס האהוב עליי מהתיכון".

 

על פי הסטנדרטים של הכוכבים, גרונקובסקי לא הרוויח יותר מדי כשרק נחת בליגת הפוטבול, לאחר שנבחר בסיבוב השני של הדראפט. על פי Spotrac.com , החוזה הראשון שלו כלל בונוס חתימה בגובה 1.8 מיליון דולר, והמשכורות שלו בשתי העונות הראשונות עמדו על 320 אלף דולר ו-450 אלף דולר, בהתאמה.

 

הסכומים האלה השתנו בסוף העונה השנייה שלו בליגה, אז חתם על חוזה לשש שנים בשווי 54 מיליון דולר ובונוס של 8 מיליון דולר. עם זאת, לפי התיאור שלו, הוא חי כמו רוקי שלא מרוויח מספיק. חוזי הספונסרשיפ של השחקן כוללים את בודי ארמור סופרדרינק ואת דנקן דונטס.

 

"הרוק" - משחק אותה שחקן פוטבול "הרוק" - משחק אותה שחקן פוטבול צילום: בלומברג

 

גם רשארד מנדנהול ידע מה לעשות עם הכסף שהרוויח. ב-2014 פרש  שחקנה לשעבר של קבוצות פיטסבורג סטילרס ואריזונה קרדינלס וויתר על מיליוני דולרים בהכנסה פוטנציאלית. הוא אמנם לא משחק יותר, אך מתבסס על ניסיונו ב-NFL בתפקידו החדש: מאז הפרישה, מנדנהול, שהרוויח מעל 13.8 מיליון דולר בשש שנות הקריירה הספורטיבית שלו, הצטרף לגילדת הכותבים של אמריקה ועבד כתסריטאי בעונה הראשונה של סדרת Ballers שפרק הבכורה שלה שודר השבוע ב-HBO.

 

הסדרה עוסקת בשחקן פוטבול לשעבר שהופך להיות סוכן, ומככב בה דווין "דה רוק" ג'ונסון.

 

המעבר של מנדנהול מפוטבול לכתיבה אמנם הפתיע רבים, אך בראיון ליו.אס.איי. טודיי הודה שזה מה שתמיד חלם לעשות לאחר שיפרוש מפוטבול. "תמיד ידעתי שאני רוצה לכתוב. זו תמיד הייתה התשוקה שלי – כתיבה מייצגת שלווה, מפלט. זה תמיד היה שם, גם כששיחקתי, מעין מנטאליות של אמן. יש עבודה קבועה, אך האמנות עליה עובדים היא מה שבאמת רוצים לעשות...ידעתי זאת כשסיימתי לשחק, ידעתי שזה מה שאעשה. זה תמיד היה שם מאחורי הפוטבול, רק לא ידעתי כיצד זה יתפתח".

 

שחקנים רבים מתקשים לנווט מחדש את החיים שלהם לאחר הפרישה, אך מנדנהול כתב במאמר להאפינגטון פוסט כי לא נתקל בבעיה כזו. "לא הייתי אמור לעזוב את ה-NFL, אך עשיתי זאת. לא הייתי אמור לכתוב לטלוויזיה, אך זה מה שאני עושה. אני אמור להרגיש אבוד אחרי הפוטבול, אני לא. המצאתי את עצמי מחדש. זה השינוי הראשון שלי. אני אמור להיות תפרן בשלב הזה, או אולי זה אמור לפי הסטטיסטיקה לקרות עוד חמש שנים. בכל מקרה, אני לא קרוב לזה. איני אמור להיות שום דבר מלבד שחקן פוטבול. אבל האמת שאני סתם שחקן שפעם שיחק פוטבול. יש סיבה מדוע אני עושה זאת".

 

מנדנהול הוא חלק מטרנד של שחקנים מתחת לגיל 30 שפורשים בשיא. ג'ייק לוקר, כריס בורלנד, אנתוני סמית, פטריק וויליס, אנתוני דיוויד וג'ייסון וורילדס, פרשו בסוף העונה. מנדנהול הוסיף כי הוא מקווה המשיך ולכתוב לסדרה גם בעונה הבאה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x