$
אירועי ספורט

רוסיה 2018: קיצוץ נוסף בתקציב המונדיאל

רוסיה קיצצה מעל 500 מיליון יורו מהתקציב הרשמי למונדיאל 2018, לאחר שהפחיתה את ההוצאות על בתי מלון ותשתיות

שירות כלכליסט 16:0324.06.15

רוסיה קיצצה מעל 500 מיליון יורו מהתקציב הרשמי למונדיאל 2018, לאחר שהפחיתה את ההוצאות על בתי מלון ותשתיות.

 

 

 

למעלה ממחצית מהתקציב ימומן על ידי הממשלה הפדראלית, שמספקת 335 מיליארד רובל (6.25 מיליארד דולר). מקורות מימון נוספים כוללים א הממשלות האזוריות, חברות ממשלתיות ומשקיעים פרטיים. למעלה ממחצית מהתקציב ימומן על ידי הממשלה הפדראלית, שמספקת 335 מיליארד רובל (6.25 מיליארד דולר). מקורות מימון נוספים כוללים א הממשלות האזוריות, חברות ממשלתיות ומשקיעים פרטיים. צילום: אי פי איי

 

הממשלה מצמצמת את מרבית התחומים של הוצאות ציבוריות, על רקע ההאטה בכלכלה בשל ירידת מחירי הנפט.

 

צו עליו חתם ראש הממשלה דמיטרי מדבדב ופורסם אמש, מקצץ את התקציב הכולל למונדיאל ב-29.2 מיליארד רובל (544 מיליון דולר) ל-631.5 מיליארד רובל (11.8 מיליון דולר).

 

שר הספורט ויטאלי מוטקו חשף באפריל שהממשלה החליטה להפחית את מספר מלונות היוקרה שייבנו והזהיר כי הם עלולים להישאר ריקים לאחר סיום הטורניר. ההורדה של מספר המלונות אושרה בחוק ביום שני, וכן הוסרו מתכנית ההוצאות מספר פרויקטים לשיפור הביוב.

 

"אנחנו ממקסמים ומקצצים בהוצאות", אמר מוטקו לסוכנות החדשות הרוסית R-Sport. "ראשית כל אנחנו מבטלים את המספר העודף של מלונות". בפיפ"א הכחישו את הטענה שהקיצוצים יובילו למחסור בחדרי מלונות עבור האוהדים שיגיעו לטורניר ב-2018.

 

"כמו כל ישות אחרת שפועלת ברוסיה, פיפ"א עוקבת אחר המצב הפיננסי במדינה", נמסר בהצהרה שפרסם הארגון.

 

"בהתבסס על המידע שסיפקו הוועדה המארגנת המקומית ומשרד הספורט, ההתאמות לתקציב של הפרויקט לא ישפיעו על אספקת התשתיות הכלליות הנדרשות...כולל אספקת מספיק מקומות לינה".

 

מוטקו אמר כי התקציבים לבניית האצטדיונים נותרו ללא שינוי. בשנה האחרונה, התקציב של האצטדיונים התרחב לאחר שהירידה בשווי הרובל ייקרה את הציוד המיובא.

 

מוטקו הוסיף כי רוסיה השיגה גם הסכם עם פיפ"א להוריד את מספר מגרשי האימונים עבור הנבחרות מ-48 ל-36, כלומר 3 לכל אצטדיון.

 

"ביחד עם פיפ"א נוכל למקסם את רשימת המלונות ומגרשי האימונים לאירוח נבחרות לאומיות", ציין.

 

בשלב זה עוד לא ברור אילו מגרשי אימונים יבוטלו. רשימה ראשונית של מגרשי אימונים הרימה גבות מוקדם יותר השנה לאחר שהתברר כי היא כוללת אתרים במקומות שנחשבים למסוכנים יותר כמו צ'צ'ניה ודגסטאן, שבהם פועלים לוחמים אסלאמיים. מארגני המונדיאל ברוסיה טענו כי אלו הם מקומות בטוחים שגם יזכו לאבטחה מספיקה במהלך הטורניר.

 

למעלה ממחצית מהתקציב ימומן על ידי הממשלה הפדראלית, שמספקת 335 מיליארד רובל (6.25 מיליארד דולר). מקורות מימון נוספים כוללים א הממשלות האזוריות, חברות ממשלתיות ומשקיעים פרטיים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x