$
רכישות

הליגה הבולגרית בכדורגל קורסת

קבוצות בליגת העל הבולגרית צברו הפסדים מצטברים של 60 מיליון לב (30 מיליון יורו) בשתי העונות האחרונות

שירות כלכליסט 16:0017.06.15

קבוצות בליגת העל הבולגרית צברו הפסדים מצטברים של 60 מיליון לב (30 מיליון יורו) בשתי העונות האחרונות. הנתונים לקוחים ממסמכים שהעבירו הקבוצות לוועדת רישום הקבוצות של איגוד קבוצות הכדורגל הבולגריות. הנתונים לא מפתיעים, בהתחשב במצוקת הקבוצות שהתקשו לעמוד בתשלומים לנושים, לשחקנים ולמנהלים. מצב זה אינו ייחודי בקרב ליגות שלא נהנות מחוזי שידור שמנים או מקבלות הכנסה משמעותית מחוזי ספונסרשיפ.

 

 

סמל הליגה הבולגרית. אין הכנסות סמל הליגה הבולגרית. אין הכנסות

 

10 הקבוצות שהרכיבו את השלד של הליגה בשתי העונות האחרונות ולא ירדו ליגה, רשמו הכנסה כוללת של 128 מיליון לב (64 מיליון יורו), אך העלויות שצברו באותה תקופה הסתכמו ב-188 מיליון לב (94 מיליון יורו), שהסתכמו בהפסד של 60 מיליון לב (30 מיליון יורו).

 

ההכנסה העיקרית של הקבוצות נובעת מההשתתפות שלהן בטורנירי הליגה האירופית. לודוגורץ ראזגרד שהשתתפה בליגת האלופות הרוויחה מכך למעלה מ-30 מיליון לב (15 מיליון יורו) שתי העונות המדוברות.

 

זכויות השידור מוסיפות עוד כמה מיליונים וההעברות של שחקנים היו משמעותיות גם כן באותה תקופה. ליטקס מכרה שחקנים בשווי כולל של 6 מיליון לב (3 מיליון יורו). שאר ההכנסות נבעו מחוזי פרסום, מכירות כרטיסים ומכירת מרצ'נדייז – כולם נותרו נמוכים יחסית בבולגריה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x