$
ספורט עולמי

דיווח: חברת שיווק קובעת את ההרכב של נבחרת ברזיל מאז 2012

לפי תחקיר שפורסם בעיתון ברזילאי, חברת השיווק ISE קיבלה סמכויות בזימוני השחקנים; פדרציית הכדורגל מכחישה

שירות כלכליסט 18:5818.05.15

בחירת סגל השחקנים בנבחרת הלאומית של ברזיל לא הייתה נתונה אך ורק בידי המאמנים, אלא מאז 2012 גם בידי חברת השיווק ISE, כך על פי דיווח בברזיל.

 

 

 

בתחקיר מפתיע שפורסם בעיתון O Estadao, נחשף כי פדרציית הכדורגל של ברזיל (CBF), חתמה ב-2006 על חוזה סודי בשווי מיליוני דולרים עם חברת השיווק ISE, ומאז חידוש החוזה ב-2011 הוא מעניק סמכות לחברה הרשומה באיי קימן ולשותפות העסקיות שלה להתערב בזימוני השחקנים, וזאת החל מ-2012.

 

 

דויד לואיז. מהו הערך השיווקי שלו? דויד לואיז. מהו הערך השיווקי שלו? צילום: אי פי איי

 

לפי העיתון, ISE והשותפות שלה החליטו ש"שחקנים בכירים" חייבים לקחת חלק בכל משחק בינלאומי, ושלמחליפים הפוטנציאלים חייב להיות בעלי תקן שיווקי מסוים.

 

"פדרציית הכדורגל של ברזיל תבטיח ששחקנים מובחרים שמשחקים בתחרויות בינלאומיות ישתתפו בכל משחק", נכתב במסמך. אם אחד משחקנים אלה, המוגדרים כ-A Team, ייפצע, החוזה מחייב כי הפדרציה תציג בפני ISE מסמכים רפואיים רלוונטיים.

 

"כל שינוי ברשימה צריך לעבור בכתב ל-ISE ויאושר בהסכמה הדדית", תנאי נוסף בחוזה שמצוטט בעיתון, "במקרה כזה, הפדרציה תשתדל להחליף את השחקן הפצוע בשחקן ברמה זהה מבחינת השווי השיווקי, היכולת הטכנית והמוניטין".

 

 

 

ההסכם מחייב עוד שמשחקי ידידות לא ישמשו לבחון שחקנים צעירים ומבטיחים, או כדי להכין את הנבחרת האולימפית, שמורכבת משחקנים מתחת לגיל 23. כמו כן, ההכנסות משחקי ההכנה לקראת מונדיאל 2018 ו-2022 יועברו באופן בלעדי לחברה.

 

הפדרציה הכחישה את הדיווח, וטענה כי הוא מעלה "חשד לא מבוסס". אולם בעיתון מתעקשים כי הפדרציה תחטוף קנס כספי אם לא תעמוד בתנאים.

 

בדיווח ממשיכים ומציינים כי ב-CBF מכרו את הזכויות לארגון משחקי הידידות של הנבחרת לצד שלישי נוסף. כמו כן, כל זכויות השידור וזכויות היוצרים הן תחת שליטה מלאה של החברה. החוזה תקף עד 2022.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x