$
ספורט ישראלי

מכבי גולדהאר תל אביב כאן כדי להישאר

מכבי תל אביב תמשיך לשלוט עוד הרבה שנים בכדורגל הישראלי אם בעלי הקבוצות בישראל לא ישנו את הגישה שלהם

אוריאל דסקל 23:3817.05.15

"פאקו סתם מאמן כושר", "בלי זהבי מכבי לא היתה זוכה באליפות", "הקבוצה משעממת ומשחקת כדורגל לא מלהיב", "מכבי אלופה רק בגלל גולדהאר" - אלו חלק מהביקורות נגד מכבי תל אביב, שזכתה הערב באליפות השלישית ברציפות שלה. אלו ביקורות שחוזרות על עצמן לאורך העונה האחרונה ולמען האמת נשמעו גם בעונה שעברה בגרסה כזו או אחרת.

 

מכבי תל אביב חוגגת אליפות שלישית ברציפות מכבי תל אביב חוגגת אליפות שלישית ברציפות צילום: יובל חן

 

אבל הביקורות לא צריכות להיות מופנות כלפי מכבי תל אביב. פאקו "רק מאמן כושר", ובכל זאת עושה בית ספר לכל מאמן ישראלי. מה זה אומר על רמת האימון הישראלי? מה זה אומר על המאמנים שאמורים לאתגר את 'מאמן הכושר' הזה, שניצח משחקים רבים - כולל היום נגד קריית שמונה - אחרי שנכנס לפיגור או נאלץ לשנות גישה בזמן משחק.

 

 "בלי זהבי מכבי לא היתה זוכה באליפות" - וואלה נכון. ובלי מסי ברצלונה לא היתה זוכה באליפות ובלי רונאלדו ריאל מדריד לא היתה זוכה בליגת האלופות ובלי מייקל ג'ורדן שיקגו בולס היתה סתם קבוצה עם סקוטי פיפן, ואם לסבתא היו גלגלים וכו'. זהבי במכבי. תתמודדו.

 

הקבוצה משעממת? מכבי תל אביב כבשה הכי הרבה וספגה הכי מעט. אם זה משעמם, אז כדורגל משעמם אתכם.

  

מכבי אלופה רק בגלל הכסף? הכסף משמעותי, זה בטוח. אבל איפה הקבוצה עם התקציב השני הכי גדול בליגה, מכבי חיפה? ומה הפועל באר שבע עשתה כדי להצדיק את התקציב הגדול שלה - את המיליונים שהשקיעה אלונה ברקת בקבוצה? מכבי תל אביב אלופה בגלל תקציב השכר הכי גדול, שהביא את אנשי המקצוע הכי טובים שכסף היה יכול להביא לישראל. אף קבוצה לא מסוגלת לעשות את זה או לעשות משהו אחר שיסייע לה להתחרות נגד מכבי תל אביב.

 

השורה התחתונה היא שמכבי מתחרה במים רדודים. גולדהאר, שבוחר את עובדיו מרחבי העולם ולא מהביצה המקומית, מתחרה נגד בעלי קבוצות עמוסי אגו, שלא מסוגלים למנות מנהלים מקצועים כמו שצריך, ושלא נותנים למאמנים שלהם לעבוד כמו שצריך. אם הבעלים של הכדורגל הישראלי ימשיכו להתנהל ככה, אז הם בחיים לא ינצחו את הניהול של גולדהאר. אם מכבי חיפה, הפועל ב"ש, קריית שמונה, הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים לא ישנו את הגישה שלהן בזמן הקרוב - מכבי גולדהאר תל אביב תמשיך לשלוט בכדורגל הישראלי עוד שנים רבות. בלי תחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x