$
ספורט עולמי

מנצ'סטר יונייטד הפסידה 3 מיליון ליש"ט ברבעון הראשון של 2015

הקבוצה האנגלית איבדה 2% מערכה מאז תחילת השנה, אך מקווה שהכנסותיה מפעילות מסחרית והפעילות הערה שלה בשוק העברות השחקנים יביאו לעלייה בהכנסות ולזינוק במחיר המניה

שירות כלכליסט 18:3915.05.15

מנצ'סטר יונייטד הפסידה 2.9 מיליון ליש"ט בשלושת החודשים הראשונים של 2015 - כך דיווח המועדון שנסחר בוול סטריט. באותה תקופה בשנה שעברה רשם המועדון 11 מיליון ליש"ט וההפסד נובע מירידה בהכנסות מזכויות שידור וימי משחק באולד טראפורד. ההפסד הכספי הובילו להעמסת החוב על המועדון ב-12.4% ל-395.4 מיליון ליש"ט.  

הכנסות המועדון ב-3 החודשים מינואר עמדו על 95 מיליון ליש"ט (ירידה מ-116 מיליון בתקופה המקבילה בשנה שעברה). המועדון, שנמצא 16 נקודות לאחר האלופה צ'לסי, ראה את הכנסותיו מחסויות ברבעון הראשון עולות ב-22%. ההכנסות המסחריות שוות ערך ל-50% מההכנסות של המועדון ברבעון הראשון. עם זאת ההכנסות, מזכויות שידור ירדו ב-39% וההכנסות מימי משחק (מכירת כרטיסים וכו') נפלו ב-31.3%. כמו כן, ההכנסות ממכירת מרצ'נדייז נפלו ב-9.5%.

 

שחקן מנצ'סטר יונייטד רדמאל פלקאו שחקן מנצ'סטר יונייטד רדמאל פלקאו צילום: איי פי

 

על פי הערכות, מנצ'סטר יוניייטד צפויה להכניס בין 385 מיליון ליש"ט ל-395 מיליון ליש"ט ב-2015. שווי המנייה של המועדון צנח ב-2% מאז תחילת השנה. "אנחנו מסתכלים קדימה לעונה הבאה", אמר המנכ"ל אד וודוורד. "נשחק על כל התארים ובכל התחרויות ואנחנו מתרגשים מההצלחה המסחרית שלנו".

 

מנצ'סטר יונייטד הוציאה כ-101 מיליון ליש"ט על רכישות שחקנים והערכות הן שתוציא סכום דומה. ממפיס דמפאיי, שחקן נבחרת הולנד ואלופת הולנד, פ.ס.וו איינדהובן, חתם בקבוצה מוקדם יותר השבוע. יונייטד רכשה אותו עבור סכום של כ-20 מיליון ליש"ט. הערכות בשוק הן שמנצ'סטר יונייטד תרכוש עוד בלם וככל הנראה שוער שיחליף את דויד דה חאה, המבוקש על ידי ריאל מדריד. גארת' בייל, שחקן ריאל מדריד, גם כן מוזכר כשחקן אפשרי שעשוי להצטרף למנצ'סטר יונייטד. על פי דיווחים באנגליה, הוא סיכם כבר על חוזה בשווי 300,000 ליש"ט בשבוע עם השדים האדומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x