$
ספורט ופוליטיקה

ההתאחדות לכדורגל משעה את מחזורי הסיום של הליגה הספרדית

טוענת כי הממשלה ממשיכה להתערב בניהול הכדורגל הספרדי ולכן תשהה את משחקי הליגה מה-16 במאי - ועד להודעה חדשה

שירות כלכליסט 23:3506.05.15

התאחדות הכדורגל הספרדית הודיעה כי תשהה את משחקי הליגה הספרדית מה-16 במאי ועד הודעה חדשה כחלק ממחאה נגד החלטות הממשלה הנוגעות לניהול הכדורגל במדינה.

 

ההתאחדות לכדורגל טוענת כי הממשלה ממשיכה להתערב בכדורגל הספרדי - כחלק מהטיפול שלה בבעיות תשלום המסים של קבוצות הכדורגל המקומיות.

 

ההחלטה של ההתאחדות מגיעה פחות משבוע לאחר שהממשלה קבעה כי זכויות השידור של לה ליגה צריכות להימכר כחלק מהסכם קולקטיבי של כל הקבוצות ולא בצורה אינדיבדואלית כפי שקרה בעשור האחרון. המדיניות שדורשת המדינה תפגע קשות בהכנסה של ריאל מדריד וברצלונה.

 

ולנסיה נגד אלמריה ולנסיה נגד אלמריה צילום: איי אף פי

 

"החוקים שהממשלה רוצה לא יפתרו את הבעיות של הכדורגל", נמסר מההתאחדות לכדורגל שקראה להשעיה של כל המשחקים במסגרת הגביע (גמר הגביע) והליגה (המשחקים האחרונים והקובעים בלה ליגה). הממשלה רוצה גם שיותר כסף יגיע לליגות הנמוכות וההתאחדות טוענת כי השרים "מתנהגים בחוסר כבוד" לכדורגל הספרדי.

 

עוד לפני ההחלטה של ההתאחדות, שחקני לה ליגה איימו כי ייצאו לשביתה. איגוד השחקנים הספרדים (AFE) טוען כי אין בהסכם הטלוויזיה החדש סעיפים שמגנים על משכורות השחקנים. כמו כן, השחקנים טוענים שקיימים חובות כלפיהם שהחוק החדש לא מתייחס אליהם.

 

ליאו מסי, כוכב ברצלונה, הביע תמיכתו בהחלטת הארגון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x