ספורט ישראלי

מה אורי שלף היה רוצה

המורשת הגדולה שהותיר אחריו מנהלה המקצועי של הפועל תל אביב היא מערכת מתפקדת שהדלק שלה הוא תשוקה והחזון שלה הוא קבוצה מצטיינת בבעלות היחידים שתמיד יאהבו אותה - האוהדים

אוריאל דסקל 17:2930.03.15

את מורשתו של אורי שלף ז"ל הגדיר אחיו, גור, בצורה הטובה ביותר. "כשהרסו את אוסישקין יכולת לבכות ולצעוק אך לקחת פיסת פרקט הביתה והתחלת לעבוד על בניית קבוצת האוהדים שלך", אמר שלף בטקס שנערך לכבוד אחיו שמת באופן פתאומי אתמול. "אתה לא מבין כמה גאה עשית אותנו".

 

 

 

הריסתו של אולם אוסישקין בקיץ 2007 היתה יכולה להביא למחיקת הפועל תל אביב בכדורסל מהמפה הספורטיבית בישראל. בלי אולם ובלי קבוצה אמיתית, זה נראה היה הסוף. אבל בזמן שרוב אוהדי הפועל תל אביב בכו על מר גורלם, אורי כבר חשב איך בונים את התקווה מחדש.

 

אורי שלף אורי שלף צילום: טל שחר

 

אורי והקהילה שהתאגדה סביב הרעיון של קבוצת אוהדים בנו מחדש, במו ידיהם את אחד המועדונים המפוארים בספורט הישראלי. שלף היה הלב הפועם של הפרויקט. עם תואר במנהל עסקים ותשוקה אדירה לכדורסל ולהפועל תל אביב, הוא קיבל את ההחלטות הנכונות מבחינה מקצועית, כלכלית וערכית. הוא סירב לקפיצת הליגה שהציעו לקבוצה כדי להגיע בזכות ולא בחסד לליגת העל. והוא התעקש לעמוד לצד האנשים שהיה לו אמון בהם - במיוחד בזמנים קשים. "אין יום שלא שלחת אותנו להתקדם לאנשהו", הספיד רמי כהן, יו"ר הפועל תל אביב ושותפו של אורי לדרך מתחילת הדרך.

 

בטקס לזכרו שנערך היום בבית החדש של הפועל תל אביב כדורסל, אולם הדרייב אין, הגדירו את שלף כ"איש מערכת". ואין צמד מילים שיגדירו את פועלו ומורשתו בצורה טובה יותר. הוא איש שבלי אנשים כמוהו, לא היתה מערכת, שהדלק שלה הוא תשוקה והחזון שלה הוא קבוצת כדורסל עצמאית ומצטיינת בבעלות היחידים שתמיד יאהבו אותה - האוהדים.

 

בלעדי אורי ובלעדי אנשי מערכת כמוהו, שפועלים מתוך חזון מקצועי וכלכלי ותשוקה, ייתכן שלא היתה הפועל ת"א. ייתכן שלא היו קבוצות אוהדים בכלל. לאבד אדם חכם, צנוע, רגוע ומעניין כמו אורי בגיל 43 זה אסון נוראי אבל המורשת שלו מעוררת קנאה. כמה מאיתנו יכולים להיות גאים בכך שהקמנו קבוצת כדורסל מקצועית?

 

הימים הבאים יהו קשים למערכת. ההלם והעצב העמוק מובנים. אבל אסור לשקוע בהם. אורי משאיר אחריו קבוצה טובה עם מאמן מוכשר ודרך מקצועית ברורה. להפועל יש אוהדים מסורים, ספונסרים תומכים, שחקני בית אוהבים ובית חדש. אפשר כבר לדמיין את אורי דורש מכולם להפסיק לבכות ולמצוא לו מחליף טוב כמה שיותר מהר. למרות הכאב, יש קבוצה לנהל. זה מה שאורי היה אומר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x