$
ספורט ופוליטיקה

בוסטון רד סוקס מחממת את היחסים עם קובה

קבוצת הבייסבול החתימה את יואן מונקאדה תמורת 63 מיליון דולר - ולא תוכל להחתים שחקן בינלאומי חופשי במחיר גבוה בשנתיים הבאות

שירות כלכליסט 15:4125.02.15

בוסטון זכתה במכרז עבור אחד השחקנים הבינלאומיים מהמבטיחים בבייסבול. הרד סוקס החתימו את יואן מונקאדה (19) והעניקו לו בונוס חתימה של 31.5 מיליון דולר, כך לפי דיווח באתר MLB.com. זהו החוזה היקר ביותר עבור שחקן חובבן בינלאומי.

 

 

 

 

יואן. ה-MLB מטילה מסים על קבוצות המוציאות מעל להקצאה שלהן עבור שחקנים בינלאומיים חובבנים יואן. ה-MLB מטילה מסים על קבוצות המוציאות מעל להקצאה שלהן עבור שחקנים בינלאומיים חובבנים צילום: איי פי

 

ה-MLB מטילה מסים על קבוצות המוציאות מעל להקצאה שלהן עבור שחקנים בינלאומיים חובבנים. לפיכך הרד סוקס ישלמו מס בגובה 100% על החתמתו של מונקאדה ב- 31.5 מיליון דולר, כך שהעלות הכוללת של ההחתמה תעמוד על 63 מיליון דולר. כתוצאה מכך, הקבוצה לא תוכל להחתים שחקן בינלאומי חופשי במחיר גבוה בשנתיים הבאות.

 

עבור החתמה של שחקן בינלאומי חובב, הקבוצות מוגבלות לסכום של 700 אלף דולר ועוד בונוס שמוענק לקבוצות בהתבסס על הביצועים שלהן בשנה קודם לכן. הקבוצות יכולות לעקוף את ההקצאה על מנת להעניק לשחקנים חוזים גדולים יותר (כמו במקרה של מונקאדה), אך כתוצאה מכך מוטל מס של 100% על ההחתמה. שיטה זו נועדה להעניש קבוצות שעוקפות את ההקצאה.

 

הסכום של 60 מיליון דולר נחשב דווקא נמוך יחסית לציפיות של המומחים. בפברואר דיווחו ב-ESPN כי הקבוצות המעוניינות במונקאדה יסכימו לשלם לו בונוס חתימה של בין 30-50 מיליון דולר.

 

מונקאדה נחשב שחקן שדה ורסטילי מספיק לעבור מבסיס שני לעמדת שורטסטופ (shortstop) או בסיס שלישי. פנים השדה של הרד סוקס נחשב צפוף, כך שייתכן ומונקאדה יחליף הרבה עמדות ואולי אף יבלה חלק מהזמן בליגה הנמוכה (minor league).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x