$
ספורט עולמי

רווחיים ונהנים: הבונדסליגה הכניסה 2.45 מיליארד דולר בעונה שעברה

קבוצות המשחקות בליגה הגרמנית רושמות הכנסות שיא זו השנה העשירית ברציפות; המנכ"ל כריסטיאן זייפרט: "אנחנו ממשיכים להשיג צמיחה כלכלית עקבית. במבט קדימה, התחזית נותרה אופטימית"

שירות כלכליסט 15:5525.01.15

קבוצות המשחקות בבונדסליגה הגרמנית רשמו הכנסות שיא, זו השנה העשירית ברציפות, כך עולה מנתונים שפרסמה הליגה. המועדונים בליגה הבכירה במדינה רשמו עבור עונת 2013-14 הכנסות מצרפיות בגובה 2.45 מיליארד יורו, עלייה של 12.9% לעומת העונה קודם לכן.

 

 

 

אריאן רובן עם אוהדי באיירן מינכן. רווחים ונהנים אריאן רובן עם אוהדי באיירן מינכן. רווחים ונהנים צילום: אי פי איי

 

בסך הכל, 13 מבין 18 הקבוצות בליגה רשמו רווח תפעולי. כמו כן, ליגת המשנה דיווחה אף היא על הכנסות שיא, שעמדו על 458 מיליון יורו – עלייה של 9.2% לעומת העונה הקודמת.

 

מנהלת הליגות המקצועיות בגרמניה (DFL), חשפה את הנתונים ביום חמישי האחרון, במהלך מצגת של דו"ח הבונדסליגה 2015 בפרנקפורט.

 

"בשנים האחרונות, הכדורגל המקצועי בגרמניה ניצל את היסודות הפיננסיים היציבים שלו להשגת תוצאות ספורטיביות יוצאות מהכלל", מסר מנכ"ל הבונדסליגה כריסטיאן זייפרט.

 

"במבט קדימה, התחזית נותרה אופטימית והבונדסליגה ממשיכה להשיג צמיחה כלכלית עקבית. זה יצור את הבסיס לביצועים העתידיים של המועדונים ויאפשר להם לממן את הפעילויות המרובות שהם מבצעים עבור טובת החברה כולה".

 

ב-DFL ציינו עוד כי שיעור השכר מול הכנסות שמשלמות הקבוצות הגרמניות לשחקנים ולמאמנים הוא נמוך במידה משמעותית מאשר הממוצע באירופה. לפי הדו"ח, 36.8% מכלל ההכנסות של קבוצות הבונדסליגה יועדו לתשלום שכר העובדים, זאת לעומת הממוצע האירופי שעומד על 65%.

 

 

אוהדי בורוסיה מנשנגלדבאך.  36.8% מכלל ההכנסות של קבוצות הבונדסליגה יועדו לתשלום שכר העובדים, זאת לעומת הממוצע האירופי שעומד על 65% אוהדי בורוסיה מנשנגלדבאך. 36.8% מכלל ההכנסות של קבוצות הבונדסליגה יועדו לתשלום שכר העובדים, זאת לעומת הממוצע האירופי שעומד על 65% צילום: אי פ אי

 

המבורג: משקיע חדש ושם חדש-ישן לאצטדיון

 

בינתיים בהמבורג,  האוהד המיליארדר של קבוצת הכדורגל המבורג, קלאוס מיכאל קוהן הפך למשקיע רשמי של הקבוצה המשחקת בבונדסליגה, לאחר שהמיר את ההלוואה האחרונה שהעניק למועדון בגובה 18.75 מיליון יורו (21.8 מיליון דולר) לאחזקה של 7.5%. כמו כן, רכש את קוהן את זכויות השם של אצטדיון הקבוצה, שיחזור החל מיולי 2015 לשמו הקודם פולקס פארק אצטדיון (אצטדיון פארק העם).

 

קוהן הוא היו"ר והבעלים של חברת השילוח הבינלאומית Kühne + Nagel, ושווי ההון שלו נאמד על 10.3 מיליארד דולר, לפי חישובי מגזין פורבס.

 

שם האצטדיון מקורו ב-1953, כשנבנה מחדש מההריסות של הפצצות חיל האוויר הבריטי מיולי 1943, שגרמו למותם של למעלה מ-40 אלף אנשים וחירבו חלקים שלמים של העיר. הקבוצה עברה לשחק באצטדיון ב-1963 כשהוקמה הליגה הגרמנית, אך ב-2001 שונה שמו של האצטדיון ל-AOL ארנה, לאחר שחברת האינטרנט רכשה את זכויות השם עבור 15.3 מיליון יורו. ב-2007 האצטדיון הפך ל-HSH נורדבנק ארנה, במסגרת חוזה לשש שנים בשווי 25 מיליון יורו, וב-2010 הוא קיבל על עצמו את שמו הנוכחי Imtech Arena.

 

"אנחנו שמחים שכעת יש לנו שותף אסטרטגי בדמותו של קוהן, שהוא אוהד אמיתי של הקבוצה", מסר יו"ר המבורג דייטמאר ביירסדורפר. "אני מרוצה במיוחד שקוהן מאפשר לנו לשחק שוב באצטדיון פולקס פארק (Volksparkstadion).

 

קוהן עצמו הוסיף: "זה היה עניין של הלב עבורי שהאצטדיון של הקבוצה יישא שוב את ראשי התיבות שלה. אני מקווה שהקבוצה שלנו תשוב להצלחה שחוותה בעבר של האצטדיון".

 

החל מהקיץ הקרוב, תצטרף המבורג לשני אצטדיונים נוספים בלבד בבונדסליגה, שאין להם ספונסר לשם: אצטדיון וזרשטדיון של וורדר ברמן והאצטדיון האולימפי של הרטה ברלין.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x