$
רכישות

מיכאיל פרוחורוב מעוניין למכור את ברוקלין נטס

המיליארדר הרוסי רכש את הקבוצה ב-2010 ב-200 מיליון דולר וניהל את המעבר לברוקלין. לפי הערכות 'פורבס', שווי הקבוצה עומד כעת על 780 מיליון דולר

שירות כלכליסט 12:4914.01.15

מיכאיל פרוחורוב, הבעלים של קבוצת הכדורסל ברוקלין נטס, מוכר את הקבוצה, כך לפי דיווח בבלומברג.

 

 

 

 

פרוחורוב. נכשל במשימתו בארה"ב? פרוחורוב. נכשל במשימתו בארה"ב? צילום: איי פי

 

מהנטס נמסר בהצהרה: "כפי שציינו שוב ושוב, הבעלים תמיד מוכנים להקשיב להצעות – זו הדרך לעשות עסקים טובים. עם זאת, מבחינת מכירה של אחזקה בקבוצה, בשלב זה דבר אינו עומד ותלוי".

 

המיליארדר הרוסי רכש את הקבוצה ב-2010 עבור 200 מיליון דולר וניהל את המעבר לברוקלין. לפי ההערכות של מגזין פורבס, שווי הקבוצה עומד כעת על 780 מיליון דולר.

 

בחמש השנים האחרונות השקיע פרוחורוב סכומים רבים בניסיון להפוך את הקבוצה למועמדת לאליפות. אולם לפי דיווח בבלוג הספורט Grantland, הקבוצה הפסידה 144 מיליון דולר בעונת 2013-14, בעיקר בשל מס יוקרה גבוה במיוחד של 90 מיליון דולר, שנאלצה הקבוצה לשלם לאחר שעקפה את תקרת השכר.

 

מאז המעבר לברוקלין, הנטס זכו בסדרת פלייאוף אחת. לאחר שהחליפו את מרבית בחירות הדראפט העתידיות שלהם עבור פול פירס וקווין גרנט, הקבוצה נמצאת כעת במצב בנייה מחדש מתמשך, שעשוי להימשך עוד שנים עד שיושלם התהליך.

 

בשנים האחרונות ביקר פרוחורוב לעיתים רחוקות בברקליס סנטר, והשמועות על רצונו למכור רצות כבר כמה חודשים. הוא הרוויח את הונו מתעשיית הכרייה. כשהופיע לראשונה ב-NBA הוא הוגדר כגרסה הרוסית של מארק קובן, כלומר מיליארדר ישיר ובעל נפש חופשייה, עם אישיות פיקנטית יותר מאשר הבעלים הממוצע של קבוצת כדורסל.

 

לפי ההערכות של פורבס, הונו האישי נאמד ב-9.2 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x