$
ספורט ופוליטיקה

משבר ברוסיה

צניחת הרובל הזניקה את שכר הכדורגלנים הזרים ב-40%

השכר של שחקנים זרים במועדונים הרוסיים, שלרוב מועבר ביורו, זינק על רקע הצניחה בשער הרובל; האם הקבוצות ימכרו את הכוכבים שלהן?

שירות כלכליסט 18:0221.12.14

השכר של שחקנים זרים במועדונים הרוסיים טיפס בחדות על רקע הצניחה בשווי הרובל. השחקנים הזרים, שהשכר שלהם לרוב מועבר ביורו, מוסיפים עוד 40% לעלות תשלומי השכר של המועדונים.

 

 

  

אתר sports.ru מצא כי אם הרובל ימשיך בירידה לרמה של 100 רובל ליורו, העלות שמשלמים המועדונים על השחקנים הזרים תוכפל לעומת תחילת השנה.

  

לדוגמה, שכרו של האלק מזניט סנט פטרסבורג עומד על 7 מיליון יורו. המשמעות היא שבתחילת העונה הוא זכה ל-26 מיליון רובל, וכיום שכרו שווה כ-42.3 מיליון רובל. קווין קוראני הגרמני מקבל בדינמו מוסקבה 5.7 מיליון יורו - 21 מיליון רובל בתחילת העונה, וכעת - 34 מיליון יורו.

 

ביברס נאתכו, שחקן צסק"א ביברס נאתכו, שחקן צסק"א צילום: אימ'גבנק, Gettyimages

 

ככל הנראה, משבר השכר במועדונים לא ייפתר בקרוב. עם התקרבותו של חלון ההעברות, קרוב לוודאי שקבוצות רבות ירצו למכור במהירות את השחקנים היקרים שלהן.

 

ייתכן שגם השחקנים ישמחו להשתחרר מהקבוצות שלהם, שכן הולכת וגדלה ההתנגדות הציבורית למשכורות הגבוהות של השחקנים הבילאומיים.

 

במקביל, באיגוד הכדורגל הרוסי (RFU) הודיעו כי ינסו ליישב עד סוף השבוע את עניין השכר שלא שולם למאמן הנבחרת הלאומית פאביו קפאלו במשך שישה חודשים.

  

האיגוד חייב לקפאלו ולמנג'ר של הנבחרת אורסטה סינקוויני סכום משולב של 181.5 מיליון רובל, כך לפי בדיקה של הסוכנות הפדראלית לעבודה ולתעסוקה, שהודיעה כי יש לשלם את החוב עד סוף החודש הנוכחי.

  

האיגוד הרוסי נקלע לבעיות פיננסיות, כולל גירעון של 500 מיליון רובל (7.6 מיליון דולר). הנשיא ניקולאי טולשטיח אמר כי תוקם ועדה מיוחדת לטיפול במשבר ולמציאת פתרון לבעיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x