$
חסויות וזכויות שידור

הבונדסליגה תכניס 150 מיליון יורו בשנה מזכויות שידור מחוץ לגרמניה

ליגת הכדורגל הגרמנית הודיעה על שורה של הסכמי שידור חדשים. ההכנסות גבוהות ב- 114% מאלו שבהסכמים הנוכחיים

שירות כלכליסט 14:3001.12.14

ליגת הכדורגל הגרמנית, הבונדסליגה הודיעה על שורה של הסכמי שידור חדשים ועלייה בהכנסות ליותר מ-150 מיליון יורו בשנה. 

 

 

הרטה ברלין.  הבונדסליגה עדיין רחוקה מהסכומים שהפרמיירליג האנגלית מצליחה לגייס מחוץ לאנגליה. הפרמיירליג מכניסה כ-930 מיליון יורו ממכירת זכויות השידור בחו"ל. הרטה ברלין. הבונדסליגה עדיין רחוקה מהסכומים שהפרמיירליג האנגלית מצליחה לגייס מחוץ לאנגליה. הפרמיירליג מכניסה כ-930 מיליון יורו ממכירת זכויות השידור בחו"ל. צילום: רויטרס

 

DFL ספורטס אנטרפרייז, הזרוע המסחרית של ליגת הכדורגל הבכירה בגרמניה, חתמה על חוזי שידור עם ערוצי טלוויזיה ב-18 מדינות ברחבי אירופה. העסקאות מתייחסות לעונות 2015-16 ו-2016-17. ב-DFL העריכו בתחילה כי התשלומים מחוזי השידור הבינלאומיים יעלו במחזור המכירות הנוכחי מ-70 מיליון יורו ל-140 מיליון יורו בכל עונה, אך בפועל העסקאות החדשות העלו את ההכנסות ל-150 מיליון יורו בשנה.

 

מדובר על קפיצה של כ-114% לעומת השווי הנוכחי של ההסכמים.

 

18 המדינות עימן נחתמו ההסכמים הן: ארמניה, אזרבייג'ן, גיאורגיה, יוון, קזחסטאן, קירגיזסטן, מלטה, מולדוביה, רוסיה, ספרד (כולל אנדורה), טג'יקיסטן, טורקיה, טורקמניסטן, אוזבקיסטן, אוקראינה, בלרוס וקפריסין.

 

ההודעה בה הכריזו על ההסכמים הדגישה את העלייה בתשלומים במיוחד בספרד, בטורקיה וביוון.

 

בספרד, העסקה עם קנאל פלוס הוארכה לשנתיים נוספות. בטורקיה זכתה יורוספורט, המשדרת את משחקי הבונדסליגה גם במדינות נוספות באירופה. ספורטסמן מדיה גרופה זכתה ברוסיה, באוקראינה ובעשר מדינות, שהיו שייכות בעבר לגוש הסובייטי, ביניהן אזרבייג'ן, בלרוס וקחזסטאן. במלטה, זכויות השידור נשמרו בידי השדרנית הנוכחית מליטה, כך גם בקפריסין שהזכויות הוענקו לשדרנית הנוכחית – Cytavision.

 

כל הזכויות הוענקו על בסיס פלטפורמה ניטראלית ולפי השפה המקומית. בדומה לחוזה שחתמה DFL עם פוקס ב-2013, החוזים הנוכחיים מסנכרנים בין מחזור הזכויות האירופי והמחזור המקומי. שני המחזורים יסתיימו בסוף עונת 2016-17.

 

"החוזים האלה מוכיחים פעם נוספת שהצלחנו להמשיך באסטרטגיה שלנו של שידור משחקי הבונדסליגה ברשתות שידור בינלאומיות, ובכך איחדנו בין צמיחה איכותית וכמותית", הגיב יורג דאוביזר, המנהל של DFL.

 

"החוזים האירופיים החדשים האלה יכפילו את המכירות הבינלאומיות שלנו עבור תקופת הזכויות המתקרבת, ויעזרו לנו לעקוף את רף ה-150 מיליון יורו לעונה שכבר הושג בעונת 2015-16".

 

יש לציין כי הבונדסליגה עדיין רחוקה מהסכומים שהפרמיירליג האנגלית מצליחה לגייס מחוץ לאנגליה. הפרמיירליג מכניסה כ-930 מיליון יורו ממכירת זכויות השידור בחו"ל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x