$
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א לא תחשוף את ממצאי חקירת השחיתות בשל "סיבות משפטיות"

כך הודיע יו"ר ועדת האתיקה לגבי תוכן החקירה סביב אופן הבחירה בקטאר וברוסיה לאירוח טורנירי המונדיאל ב-2018 וב-2022. ראש ועדת החקירה: "יש להגביר את השקיפות בארגון"

שירות כלכליסט 11:4119.10.14
תוכן החקירה סביב אופן הבחירה בקטאר וברוסיה לאירוח טורנירי המונדיאל ב-2018 וב-2022 לא יפורסם במלואו בשל סיבות משפטיות, כך הודיע יו"ר ועדת אתיקה של פיפ"א.

 

 

 

"פרסום דו"ח החקירה במלואו יציב את ועדת האתיקה של פיפ"א ואת פיפ"א עצמה בעמדה לא נוחה מבחינה משפטית", הסביר האנס יואכים אקרט, המשמש כראש לשכת השימוע של ועדת האתיקה של פיפ"א. "עלינו לכבד את הזכויות האישיות של האנשים המוזכרים בדו"ח".

 

עם זאת, הוא הוסיף כי תקציר של הדו"ח וההמלצות יהיו מוכנים עד אמצע נובמבר.

 

ספ בלאטר, נשיא פיפ"א ספ בלאטר, נשיא פיפ"א צילום: איי פי

 

מייקל גרסיה, לשעבר התובע הפדראלי של ניו יורק, שעומד בראש ועדת החקירה העצמאית של ועדת האתיקה, שהגיש בחודש שעבר את הדו"ח המתפרש על פני 430 עמודים, קרא בנאום שנשא בשבוע שעבר בלונדון להגברת השקיפות בארגון.

 

מייקל הרשמן, חבר לשעבר בוועדת המנהל העצמאית של פיפ"א וממייסדי ארגון טרנספרנסי אינטרנשיונל (Transparency International), דרש את פרסום הדו"ח של גרסיה, אם כי בצורה כזו שתגן על העדים. לדבריו, כישלון לעשות זאת יהפוך את פיפ"א ל"מושא ללעג בשל היעדר ההתחייבות שלה לשקיפות וללקיחת אחריות", טען הרשמן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x