$
ספורט עולמי

ליברפול הסירה ציוץ שנה טובה לאוהדיה היהודים בגלל תגובות גזעניות

איחול שנה טובה שפרסמה הקבוצה האנגלית בחשבון הטוויטר הרשמי שלה הוביל לשורת תגובות אנטישמיות. המשטרה חוקרת את הנושא

שירות כלכליסט 08:4327.09.14
קבוצת הכדורגל האנגלית ליברפול נאלצה למחוק ציוץ שפרסמה בטוויטר ובו איחלה לאוהדים היהודים שלה שנה טובה, זאת לאחר שהציוץ הוביל לשורה של תגובות אנטישמיות שפורסמו בחשבון הרשמי של הקבוצה.

 

"ליברפול רוצה לאחל לכל האוהדים היהודים שלנו ברחבי העולם שנה טובה", פרסמה הקבוצה בטוויטר ביום שישי, אולם הציוץ הוסר שעות ספורות לאחר מכן.

 

בליברפול נוטים לציין במדיה החברתית חגים דתיים שונים, והם היו בין הקבוצות הבודדות שציינו בטוויטר את ראש השנה. אולם ארגון קיק איט אאוט (Kick It Out), שפועל למען שיוויון והכללה בכדורגל, יצר קשר עם הבכירים באנפילד לאחר שהתקבלו מספר תלונות על התגובות האנטישמיות שציוץ השנה הטובה גרר. תלונות הועברו גם למשטרה.

 

ג'רארד ובלוטלי, שחקני ליברפול ג'רארד ובלוטלי, שחקני ליברפול צילום: איי אף פי

 

"זה מעודד לראות קבוצת כדורגל שמתייחסת לחגים דתיים - ליברפול עשתה אותו הדבר גם ברמדאן - אך זה עצוב עד מאוד כשמתקבלות תגובות מעין אלה", מסר לעיתון הגרדיאן דובר מטעם קיק איט אאוט. "קבוצות הפרמיירליג מושכות אוהדים מרחבי העולם, והיה נחמד לו האוהדים היהודים של ליברפול היו יכולים ליהנות מההודעה הזו, זה הנושא העיקרי פה. צריך לברך על שקבוצות פועלות בצורה כזו".

 

לליברפול 3.22 מיליון עוקבים, ובקבוצה הגנו על ההחלטה להסיר את הציוץ בשל התגובות הגזעניות. "בשל מספר תגובות פוגעניות שצורפו לציוץ בחשבון הרשמי של הקבוצה בטוויטר, הציוץ והתגובות הוסרו מהחשבון", מסר דובר של הקבוצה.

 

בתוך כך, המשטרה חוקרת גם את התגובות הגזעניות שכוונו נגד חלוץ הקבוצה מריו בלוטלי לאחר שפרסם ציוץ הצוחק על מצבה של מנצ'סטר יונייטד בעקבות התבוסה שלה ביום ראשון 5-3 ללסיטר סיטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x