$
רכישות

ז'ורג' מנדש הוא המנצח הגדול של חלון העברות בקיץ 2014

אנחל די מריה, חאמס רודריגס, דייגו קוסטה ואליקים מנגאלה ממנצ'סטר סיטי, נמנים עם לקוחות סוכן העל, שעברו בחודשיים האחרונים קבוצות בשווי כולל של 209 מיליון ליש"ט

שירות כלכליסט 14:0607.09.14

אנחל די מריה, חאמס רודריגס, דייגו קוסטה ואליקים מנגאלה ממנצ'סטר סיטי, נמנים בין הלקוחות של סוכן העל ז'ורג' מנדש. הם עברו בחודשיים האחרונים קבוצות בהעברות בשווי כולל של 208.5 מיליון ליש"ט.

 

 

פלקאו עם מנדש. יכול להרוויח 5 מיליון ליש"ט נוספים מהמעבר העתידי של החלוץ לאולד טראפורד פלקאו עם מנדש. יכול להרוויח 5 מיליון ליש"ט נוספים מהמעבר העתידי של החלוץ לאולד טראפורד צילום: רויטרס

 

הנתון הזה אינו כולל סכום פוטנציאלי של 51.3 מיליון ליש"ט מההעברה של החלוץ הקולומביאני רדמאל פלאקו ממונאקו למנצ'סטר יונייטד. אין ספק אם כך ש"סוכן העל" ז'ורג' מנדש, חבר ויועץ של כוכבי כדורגל מכריסטיאנו רונאלדו ועד לז'וזה מוריניו, הוכתר כ"מנצח" של חלון ההעברות, ולא רק זה האחרון.

 

המייל און סנדיי חישב כי מנדש ארגן עד כה ההעברות בסכום כולל של 1,068,370,548 ליש"ט במהלך הקריירה שלו . עמלה טיפוסית עומדת על 10% לכל עסקה, כך שהוא הכניס קרוב ל-20 מיליון ליש"ט הקיץ, ויותר מ-100 מיליון ליש"ט בעמלות לבדן במהלך הקריירה.

 

אולם ההכנסות שלו לא נעצרות כאן. באמצעות החברה שלו GestiFute בבעלותו גם אחזקות בשחקנים רבים.

 

מנדש, נשוי ואב לחמישה ילדים, מחזיק ארבעה טלפונים ניידים, הוא דובר אנגלית, ספרדית, צרפתית ואיטלקית, ומשמש גם כיועץ לסוכנויות אחרות שמחזיקות וסוחרות בזכויות ההעברה של השחקנים. בשל עיסוקיו הרבים, הוא מייצג מה שאוהדים רבים תופסים כטוב, הרע והמכוער בכדורגל המודרני. הוא בו זמנית דמות מפתח בשוק דינאמי שבו אפשר להתקדם בעזרת עבודה קשה וכשרון, שחקן משמעותי בתעשייה טפילית שבה "עלוקות" משגשגות, וגם דמות מפתח במים העכורים של האינטרסים המשותפים, שבהם רק מעט אנשים שולטים בשחקנים רבים, ובמובן מסוים בקבוצות.

 

מקורביו מספרים שהוא מעורב ודואג לשחקנים שלו. "הוא נשאר עם השחקנים לטווח הארוך, ולא רק בשביל הכסף הקל", אומר אחד המקורבים. רונלדו מתאר את מנדז כ"אדם הגון וישר" עליו הוא סומך "לגמרי".

 

מוריניו אמר עליו ב-2010: "כשנודע לי שיחולק פרס לסוכן הטוב בעולם, מיד השתכנעתי שמנדש צריך לזכות בפרס". המאמן של צ'לסי טוען עוד שמנדש מעודד שחקנים "לכבד את המחויבויות שלהם" לקבוצות. סר אלכס פרגוסון טען כי "מנדז הוא הסוכן הטוב ביותר שעבדתי איתו, בלי צל של ספק".

 

דבר נוסף שאינו מוטל בספק הוא השפעתו הגוברת של מנדש. רשימת הלקוחות של GestiFute מכילה 58 שמות, שניים מתוכם מאמנים. מוריניו ונונו אספיריטו סנטו מוולנסיה, השוער לשעבר המוכר בשם נונו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x