$
ספורט עולמי

זינוק של 23% בשווי הממוצע של קבוצות NFL

עפ"י "פורבס", שווי קבוצות ליגת הפוטבול של ארה"ב רשם את הזינוק הגבוה ביותר מאז 1999. דאלאס קאובויז היא הקבוצה הכי שווה - 3.2 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 12:5521.08.14

השווי של דאלאס קאובויז, מליגת הפוטבול של ארה"ב (NFL) קפץ ב-39% ל-3.2 מיליארד דולר השנה. כך על פי מגזין פורבס, שפרסם את הדירוג השנתי שלו של קבוצות ה-NFL. 

 

 

 

NFL. כל הקבוצות מלבד אחת סיימו את העונה שעברה ברווח תפעולי NFL. כל הקבוצות מלבד אחת סיימו את העונה שעברה ברווח תפעולי צילום: אם סי טי

 

הקפיצה בשווי הופכת את דאלאס לקבוצת הספורט השנייה הכי שווה בעולם אחרי ריאל מדריד.

 

ה-NFL, על פי מדדי פורבס, היא ליגת הספורט השווה ביותר בעולם עם שווי ממוצע של 1.43 מיליארד דולר לקבוצה, עלייה של 23% מהעונה שעברה. מדובר על הקפיצה הגבוהה ביותר בשווי מאז 1999.

 

הזינוק בשווי מגיע גם בזכות רכישת לוס אנג'לס קליפרס, קבוצת ה-NBA, ב-2 מיליארד דולר על ידי סטיב באלמר.

 

הקאובויז הם הקבוצה השווה ביותר ב-NFL בשמונה השנים האחרונות. היא שווה כמו ברצלונה. ריאל מדריד שווה 3.4 מיליארד דולר.

 

ניו אינגלנד פטריוטס במקום השני ברשימת הקבוצותה שוות של ליגת ה-NFL עם שווי של 2.6 מיליארד דולר. וושינגטון רדסקינס, שעשויים לשנות את שמם בקרוב, שווים 2.4 מיליארד דולר וניו יורק ג'איינטס 2.1 מיליארד דולר. יוסטון טקסנס סוגרת את החמישייה הראשונה עם שווי של 1.85 מיליארד דולר. לפי פורבס השווי נגזר 30% מגודל השוק. הקבוצות השוות ביותר הן גם הקבוצות שמוכרות את מספר תאי ה-VIP הגבוה ביותר בליגה.

 

שבע קבוצות ב-NFL שוות פחות מ-1 מיליארד דולר - אחת מהן היא בופאלו בילס (935 מיליון דולר) שהוצעו למכירה. סנט לואיס ראמס במקום האחרון מבחינה השווי בליגה (930 מיליון דולר)

 

ההכנסה הכוללת של 32 הקבוצות בליגת הפוטבול בעונת 2013 הסתכמה ב-9.57 מיליארד דולר - ממוצע של 299 מיליון דולר לקבוצה. עלייה של 4.5% בהכנסות.

 

הרווח התפעולי הממוצע לקבוצה הסתכם ב-53 מיליון דולר (שיא כל הזמנים) - עלייה של 20% מהשנה שלפני. 31 מתוך 32 הקבוצות בליגה סיימו את השנה ברווח כשמעל כולן הקאובויז עם רווח תפעולי של 245.7 מיליון דולר - שיא כל הזמנים לקבוצת ספורט. הקאובויז הכניסו שיא של  560 מיליון דולר בעונה שעברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x