$
רכישות

מחקר: מסי שווה יותר מ-400 מיליון יורו

שלוש קבוצות ביקשו מחברה המתמחה בשיווק שתבחן את שווי השוק האמיתי של כוכב ברצלונה, אחת מהן היא בבעלות ממשלתית

סוכנויות הידיעות 17:3806.01.14

עד לאחרונה ליונל מסי נחשב כמי שלעולם לא יעבור קבוצה, ואף שהסיכוי שה"פרעוש" יעזוב אי פעם את ברצלונה, נראה עדיין קלוש, הוא כבר לא לגמרי בלתי אפשרי. למעשה, האופטימיות הזו שאופפת את המועדונים העשירים בעולם, לפיה ניתן יהיה לפתות את מסי עם הצעה מגונה, באה לידי ביטוי בשלוש בקשות שהועברו למומחית השיווק Euromericas Marketing על ידי קבוצות אירופיות שביקשו, שזהותן לא נחשפה, לבחון את שווי השוק האמיתי של מסי. 

 

ליאו מסי. מי הקבוצות שביקשו? ליאו מסי. מי הקבוצות שביקשו? צילום: רויטרס

 

גורדון מולינה מ- Euromericas, חשף בפני תחנת הרדיו הספרדית קאדנה סר (Cadena Ser) את פרטי המחקר: "שלוש קבוצות אירופיות ביקשו מאיתנו לערוך את המחקר הזה על ליונל מסי, אחת הבקשות היא מקבוצה שבבעלות ממשלתית, שמוכנה לשלם את הערכת השווי שחישבנו, שעומדת על 400 מיליון יורו. איננו יכולים לחשוף את הזהויות בשל ענייני סודיות, אך הן ביקשו מאיתנו לבצע את המחקר כדי לבחון את האפשרות של השגת החוזה".

 

בחנו מקרוב את המותג של מסי (Marca Messi) והגענו להערכת שווי של 400 מיליון יורו. מבחינת ההשפעה שלו על המדיה, השווי של מסי גבוה פי 4 משל כריסטיאנו רונאלדו, שהשווי שלו מוערך בסביבות 150 מיליון יורו, לפי מספר מחקרים.

 

סעיף השחרור של מסי מברצלונה עומד על 250 מיליון יורו, אך לפי הנתונים שלנו הסכום מנופח: בעולם הספורט היום אין אף ספורטאי ששווה יותר מליונל מסי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x