$
ספורט ופוליטיקה

קבוצת הכדורגל קווינס פארק ריינגרס תקים אצטדיון חדש בלונדון

האצטדיון יוקם באולד אוק, בצפון מערב לונדון ויהיו בו 40 אלף מושבים. עם השלמתו הוא ייצר 50 אלף מקומות עבודה לתושבי האזור המתחדש

סוכנויות הידיעות 15:1716.12.13

קבוצת הכדורגל קווינס פארק ריינגרס (QPR) חשפה תכניות להקמת אצטדיון חדש עם 40 אלף מושבים באולד אוק, בצפון מערב לונדון. האצטדיון החדש מיועד להחליף את המגרש הנוכחי של הקבוצה, לופטוס רוד בשפרדס בוש. 

 

 

שחקני ק.פ.ר. בית חדש? שחקני ק.פ.ר. בית חדש? צילום: אי פי אי

 

לפי התכניות, האצטדיון יהיה חלק מתכניות ההתחדשות של האזור כולו, המוכר בשלב זה בשם ניו קווינס פארק, והן צפויות לייצר 50 אלף מקומות עבודה. "לופטוס רוד הוא - ותמיד יהיה - מקום מיוחד לקבוצה ולאוהדים שלנו", הודיע יו"ר QPR טוני פרננדס. "אבל אנחנו צריכים יותר תפוסה מ-18 אלף מושבים. מכיוון שאין לנו אפשרות להתרחב כאן עלינו לבחון מקומות אחרים, ואנחנו מברכים על ההתחייבות של ראש העיר ומועצת האמרסמית' ופולהאם לחדש את האזור".

 

מעבר לכך שנזכה באצטדיון איכותי שישרת את הצרכים של הקבוצה בעודה מתקדמת וצומחת בשנים הבאות, אנחנו נרגשים מאד להיות הכוח המניע מאחורי יצירת אחד המקומות האורבניים החדשים הטובים ביותר בעולם". התכניות כוללות הקמת שטח מגורים, שיכלול 24 אלף בתים וחלל מסחרי, במסגרתו ייבנו מלון יוקרתי של 350 חדרים, משרדים, בתי קולנוע ומסעדות.

 

"אנחנו נשאף לבנות אצטדיון שאוהדי הקבוצה והתושבים המקומיים יהיו גאים בו", אמר המנכ"ל פיליפ בירד. לופטוס רוד ידוע בשל האווירה בו, ובעזרת האוהדים שלנו, נפעל להעתיק את האווירה הזו גם לאצטדיון החדש שלנו".

 

קווינס פארק ריינג'רס, שירדה בעונה שעברה לליגת המשנה, הצ'מפיונשייפ, עובדת בשלב זה על התכניות ביחד עם רשות לונדון רבתי (GLA) והמועצה של האמרסמית' ופולהאם. התכניות עוד צריכות לזכות באישורי משרד התכנון.

 

על פי תכנית הפיתוח המוצעת, אולד אוק תהפוך לתחנה המרכזית בבירה של פרויקט הרכבת המהירה HS2. הרשות התייעצה לאחרונה עם התושבים לגבי התכניות, שלדבריה ישפרו את הכלכלה המקומית ויובילו לבניית אלפי בתים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x