$
רכישות

רגע לפני שבניון בא: צפי לקנס של 60 מיליון ליש"ט לק.פ.ר

קווינס פארק ריינג'רס עשויה להיקנס בשל הוצאות יתר עבור מאמציה הכושלים להישאר בפרמיירליג

סוכנויות הידיעות 19:3118.11.13

קווינס פארק ריינג'רס בדרך לקבל קנס של 60 מיליון ליש"ט בשל הוצאות יתר על מאמציהם הכושלים להישאר בפרמיירליג. המועדון הלונדוני ספג הפסדים פיננסיים עצומים לאחר שהחתים מספר שחקנים ידועים, וזאת כחלק מהמאמצים של הקבוצה בעונה שעברה להישאר בליגה הבכירה.

 

 

 

 

שחקני ק.פ.ר. לא עומדת בתנאי הפייר פליי שחקני ק.פ.ר. לא עומדת בתנאי הפייר פליי צילום: אי פי אי

 

שחקנים, ביניהם כריס סמבה, פארק ג'י סונג, חוליו סזאר ולואיק רמי, חלקם עדיין בבעלות הקבוצה, הרוויחו שכר גבוה בעונת 2012-13. כעת העיתון הבריטי "מייל און סנדיי" מדווח שהחוב של הקבוצה הצטבר בימיה בפרמיירליג ל-80 מיליון ליש"ט, וכתוצאה מכך ליגת הכדורגל תטיל על הקבוצה קנס בגין הוצאות יתר.

 

במסגרת חוקי הפייר פליי הפיננסי, יוטל מס על ההפסדים של הקבוצות. בהתאם, ק.פ.ר תצטרך לשלם קנס של ליש"ט עבור כל ליש"ט שיפסידו במהלך השנה הפיננסית 2013/14 מעבר ל-18 מיליון ליש"ט.

 

הריינג'רס, שבבעלות טוני פרננדז, המחזיק בשני שלישים מהקבוצה, ומשפחת מיטאל, המחזיק בשליש הנותר, צפויים לרשום הפסד גבוה נוסף העונה הנוכחית. במידה וההפסדים יהיו באזור ה-80 מיליון ליש"ט, הקנס יהיה בסכום גבוה של 62 מיליון ליש"ט – זהו פחות או יותר הסכום שהקבוצה תרוויח לו תעלה חזרה לפרמיירליג.

 

"זו העונה הראשונה שבה קבוצות יעמדו בפני סנקציות עבור הוצאות יתר", אמר דובר של התאחדות הכדורגל. לפי הדיווח, אם הקבוצה של הארי רדנאפ תעלה העונה בחזרה לפרמיירליג, אז הקנס יוטל ב-2015. עם זאת במידה שלא יעלו ניתן יהיה לדחות את הטלת הקנס, אך במקום זאת יוטל עליהם אמברגו על ההעברות.

 

קפטן נבחרת ישראל יוסי בניון קרוב מאוד לחתימה בק.פ.ר. הקשר נחת אמש בלונדון כדי לערוך בדיקות רפואיות במדי הקבוצה. הוא יעבור התרשמות של בין יומיים או שלושה, זאת לבקשת המועדון והמאמן רדנאפ שרוצים לבחון את כושרו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x