$
ספורט ופוליטיקה

משפטו של נשיא באיירן נקבע ל-10 במרץ

מועצת המנהלים הודיעה כי אולי הנס יישאר בתפקידו כיו"ר, בהתחשב ב-30 שנות "שירות יוצא מהכלל" שהעניק למועדון

בלומברג 20:5005.11.13

אולי הנס, נשיא קבוצת הכדורגל באיירן מינכן ושחקן נבחרת גרמניה לשעבר, חייב לעמוד לדין באשמת העלמות מס, כך קבע בית המשפט. אנדריאה טוץ', דוברת של בית המשפט הפלילי במינכן מסרה כי מועד פתיחת המשפט נקבע ל-10 במרץ. על פי ההצהרה שפרסמה, המשפט מתוכנן להתקיים במשך ארבעה ימים ויופיעו בו ארבעה עדים.

 

 

 

אולי הנס. הרוויח את הונו כמייסד מפעל הנקניקיות HoWe Wurstwaren אולי הנס. הרוויח את הונו כמייסד מפעל הנקניקיות HoWe Wurstwaren צילום: איי אף פי

 

חקירתו של הנס (61) בחשד להעלמת מס החלה לאחר שהסגיר עצמו בינואר לרשויות בבקשה לחנינה. הוא הדמות הבולטת ביותר בגרמניה עד כה לבקש חנינה, לאחר שהמחוקקים דחו אמנה שהייתה יכולה להביא לסיומו את הנוהל של המדינה לרכוש פרטים גנובים על חשבונות בנק שוויצרים במטרה לחשוף עברייני מס. וורנר לייטנר, עורך דינו של הנס, לא הגיב על ההודעה.

 

מועצת המנהלים של באיירן מינכן הודיעה בהצהרה שפרסמה באתר הקבוצה כי הנס יישאר בתפקידו כיו"ר, בהתחשב ב-30 שנות "שירות יוצא מהכלל" שהעניק למועדון. מועצת המנהלים הדגישה כי שני עורכי דין תמכו בהחלטה.

 

"החוק אינו מחייב פסילה מתפקידי דירקטוריון בשל הרשעה פלילית", נכתב בהצהרה. "ישנן שלל דוגמאות של מקרים שבהם הדירקטוריון ומועצת המנהלים, אפילו של חברות ציבוריות, שמרו על התפקיד שלהם על אף שהואשמו שהפרו את החוק בתחומים אחרים בחיים שלהם".

 

בראיון שהעניק הנס במאי לשבועון הגרמני Die Zeit הוא הודה שביצע "שטות גדולה" כשהסתיר כספים בחשבון בנק שוויצרי. הנס סיפר כי מנכ"ל אדידס לשעבר רוברט לואיס-דרייפוס הלווה לו 5 מיליון יורו (6.75 מיליון דולר) ושימש כערב להלוואה נוספת של 15 מיליון יורו ב-2001. לדבריו, הוא השתמש בכסף כדי "להמר" ולערוך "ספקולציות" בשוק המניות.

 

בשלב מאוחר יותר הוא החזיר את ההלוואות ושמר את הרווחים מההשקעות שלו בשוויץ, כך שלא שילם עליהם מסים. החוקרים פשטו במרץ על הבית שלו בסמוך לאגם טגרנסי מחוץ למינכן.

 

הנס הרוויח את הונו כמייסד מפעל הנקניקיות HoWe Wurstwaren, שמייצר גרסה של נקניקיות Nuremberger Rostbratwurst המפורסמות. לאחר שדבר החקירה התפרסם באפריל, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הביעה את אכזבתה מהפעולות של הנס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x