$
רכישות

פלורידה פנת'רס נמכרה ב-250 מיליון דולר למשקיע ניו יורקי

הרוכש: איש העסקים וינסנט ויולה שיהיה היו"ר והמנהל הראשי של הקבוצה; ב-13 השנים האחרונות נמכרו יותר מ-60 קבוצות ספורט מקצועיות בארה"ב

סוכנויות הידיעות 16:2930.09.13

קבוצת ההוקי פלורידה פנת'רס נרכשה על ידי איש העסקים הניו יורקי וינסנט ויולה. הרכישה, במסגרתה יהפוך ויולה לבעלים, היו"ר והמנהל הראשי של הקבוצה, נחשפה במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בסוף השבוע במגרש הביתי של הקבוצה, ארנה BB&T Center.

 

ויולה שילם לבעלים הקודמים של הקבוצה, שכללו את קליף ויינר ומספר משקיעים, 250 מיליון דולר עבור הקבוצה וזכויות התפעול של הארנה. העסקה אושרה ביום שישי על ידי מועצת המנהלים של ה-NHL, והיא כוללת גם שותפות פיתוח עם בויד גיימינג (Boyd Gaming), להקמת קזינו בסמוך לארנה.

 

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: איי פי

 

דאגלס סיפו מונה לתפקיד סגן היו"ר, שותף ומנהל מחליף, בעוד שהנשיא מייקל יורמרק ימונה לנשיא ולמנכ"ל.

 

"אנחנו מודעים לכך שהאוהדים הם החשובים", הדגיש ויולה, המשמש כיו"ר ומנכ"ל חברת המסחר האלקטרוני וירטו פייננשל. "אנחנו מחויבים לספק לפלורידה פנתרס את המשאבים הנחוצים כדי לזכות בסטנלי קאפ". יורמרק חזק את דבריו והוסיף: "ניצחון הוא המטרה העיקרית שלנו ובראש סדר העדיפויות".

 

מאז שנת 2000 נמכרו בארה"ב 63 קבוצות מקצועניות בארבע הליגות הגדולות (NFL, MLB, NBA ו-NHL). כלומר 51% מהקבוצות בארבע הליגות הגדולות בארה"ב נמכרו בעשור וקצת.

 

20 קבוצות הוקי מתוך 30 נמכרו. 19 מקבוצות הבייסבול ו-17 מקבוצות ה-NBA נמכרו גם כן. רק 7 קבוצות NFL נמכרו בכל הזמן הזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x