$
חסויות וזכויות שידור

במקום ספונסר: מסר נגד גזענות

שחקני קבוצת לאציו האיטלקית, שבשלב זה עוד לא מצאה ספונסרית לחולצות שלה, החליטו ללבוש חולצות עליהן כתוב מסר נגד גזענות: "אנחנו אוהבים כדורגל, נלחמים בגזענות"

סוכנויות הידיעות 16:5626.08.13

קבוצת הכדורגל האיטלקית לאציו, שבשלב זה עוד לא מצאה ספונסרית לחולצות שלה, החליטה ללבוש חולצות עליהן כתוב מסר נגד גזענות.

השחקנים לבשו את החולצות במשחק הניצחון 2-1 נגד אודינזה. "אנחנו אוהבים כדורגל, נלחמים בגזענות", זעק המסר, שהיה כתוב באנגלית מעט משובשת ומתחתיו טביעות ידיים בשחור ובלבן.

 

המסר הופיע על החולצות יומיים לאחר שנדחה הערעור שהגישה הקבוצה נגד העונש שהוטל עליה – סגירת היציע Curva Nord באצטדיון אולימפיקו – בעקבות ההשמצות הגזעניות שקראו האוהדים נגד שחקניה של יובנטוס במשחק הסופר קאפ.

 

שלט בלאציו. מחווה? שלט בלאציו. מחווה? צילום: רויטרס

 

על פני השטח, נראה כי מדובר במחווה אצילית מצד מועדון שהוכתם משורה של תקריות גזעניות. אולם מנקודת מבט צינית יותר נראה שמדובר במהלך יחצ"ני ריק מתוכן מקבוצה שלרוב מעדיפה להתנער מאחריות על התקריות המכוערות ואינה מחפשת לעקור את שורש הבעיה.

 

שחקני לאציו לבשו אף חולצות עם המסר הפשוט "לא לגזענות" במשחק שלה בשנה שעברה נגד אודינזה. אולם בהתחשב בתקרית האחרונה במשחק מול יובנטוס, נראה שלמילים על החולצה אין יותר מדי השפעה על הפעולות של האוהדים. ייתכן וזו הסיבה שבלאציו מתקשים כל כך למצוא ספונסרית לחולצות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x