$
רכישות

סנדרו רוסיי: "המחיר של מסי הוא 580 מיליון יורו"

נשיא ברצלונה בראיון לעיתון ספורט הספרדי: "כל השחקנים שרוצים לעזוב יכולים לעשות זאת. כולם מלבד מסי"

סוכנויות הידיעות 17:1405.08.13

נשיא ברצלונה סנדרו רוסיי טוען כי ליונל מסי הוא השחקן היחיד שהוא לעולם לא יסכים שיעזוב את הקבוצה. אולם כשהתבקש להציב מחיר על ראשו, הוא הגיע ל-580 מיליון יורו (770.3 מיליון דולר). "כל השחקנים שרוצים לעזוב יכולים לעשות זאת, כולם מלבד מסי", טען רוסיי בראיון לעיתון ספורט הספרדי. "יצטרכו לשלם 250 מיליון יורו (332 מיליון דולר) עבור סעיף היציאה בחוזהו ועוד 56% שאנחנו משלמים במסים. מדובר ב-580 מיליון יורו".

בעוד התקשורת זורקת לאוויר סכומי שיא בסביבות 115 מיליון יורו עבור גארת' בייל, שישאיר מאחור את סכום השיא ששילמו לכריסטיאנו רונלדו, האפשרות שקבוצה תסכים לשלם כל כך הרבה עבור זוכה ארבע פעמים בפרס כדור הזהב לא כל כך מופרכת.

 

לשם השוואה, המיליארדר האמריקאי והבעלים של קבוצת ג'קסונוויל ג'אגוארס שהאיד קאהן, רכש לאחרונה את קבוצת הכדורגל האנגלית פולהאם – קבוצה נטולת חובות המגיעה עם נכס איכותי בלונדון לגדות נהר התמזה, שבו נבנה אצטדיון קרייבן קוטג' ההיסטורי – עבור סכום הנע בין 150-200 מיליון ליש"ט (230-305 מיליון דולר).

 

סנדרו רוסיי וליאו מסי. ישאירו מורשת בישראל? סנדרו רוסיי וליאו מסי. ישאירו מורשת בישראל? צילום: אי פי איי

 

ברצלונה, בינתיים, עזבה את ישראל ונמצאת בתאילנד. אבל ייתכן שהביקור בישראל ישאיר מורשת לטווח הארוך.

 

לימור לבנת, שרת הספורט ונשיא המועדון הקטאלוני נועדו אתמול בירושלים לפגישה בהשתתפות יו"ר הטוטו-ווינר צחי פישביין, סגן נשיא מועדון ברצלונה חביאר פאוס, יו"ר הקרן של המועדון רמון פונט ונציג המועדון בישראל העיתונאי הבינלאומי הנריקה צימרמן.

 

בין נשיא ברצלונה לשרת הספורט סוכם עקרונית כי המועדונים יוקמו בישראל תוך שיתוף פעולה הן על בסיס מקצועי והן במישור הערכי עם מועדון ברצלונה. השרה לבנת הוזמנה לפגישת עבודה משותפת לקידום המיזם בברצלונה ב- 28.8.

 

שרת הספורט לימור לבנת אמרה בתום הפגישה: "שמחתי לגלות שראשי המועדון של ברצלונה מעוניינים מאוד לקדם את הפרויקט המשותף ומאמינים בו. אני סבורה שהקמת מועדוני נוער חדשים בישראל על הבסיס המקצועי המפואר והתשתית הערכית הייחודית של קבוצת ברצלונה עשויה להיות בבחינת הגשמת חלום עבור ילדים ובני נוער, וכן לתרום רבות לכדורגל והספורט הישראלי". 

 

אם אכן ייחתם לבסוף הסכם להקמת מועדונים משותפים, ישראל תצטרף למדינות נוספות בעולם שבהן הקרן של מועדון ברצלונה מקיימת פעילויות חינוכיות שיש בהן תרומה לקהילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x