אירועי ספורט

מחירי הכרטיסים למונדיאל 2014: בין 15 דולר ל-900 דולר

פיפ"א, התאחדות הכדורגל העולמית, פרסמה את מחירי הכרטיסים ל"מונדיאל הזול ביותר בכל הזמנים". המחירים הזולים שמורים לסטודנטים ופנסיונרים מקומיים. תיירים ישלמו 90 דולר לפחות לכרטיס. וכמה יעלה לכם הכרטיס הזול ביותר למשחק הגמר?

סוכנויות הידיעות 18:5920.07.13

מחירי הכרטיסים למשחקי המונדיאל בברזיל בשנה הבאה יחלו ב-15 דולר. כך על פי פיפ"א, התאחדות הכדורגל העולמית. לשם השוואה, הכרטיס הזול ביותר במונדיאל 2010 בדרום אפריקה עמד על 20 דולר.

 

הכרטיסים הזולים ביותר יוקצו אך ורק לברזילאים, סטודנטים או פנסיונרים שחיים על תשלומי ביטוח לאומי. עבור ברזילאים אחרים מחיר הכרטיס הזול ביותר יעמוד על 30 דולר. המחיר הזול ביותר לכרטיס עבור אוהד זר יעמוד על 90 דולר.

 

למרות האהבה הגדולה של הברזילאים לכדורגל, הם לא מגיעים למגרשי הכדורגל. ממוצע הצופים בליגה הבכירה בברזיל עומד על 15 אלף אוהדים למשחק - הרבה מאחורי הבונדסליגה בגרמניה או הפרמיירליג באנגליה, שמביאות כ-40 אלף איש למשחק בממוצע. המחירים הזולים אמורים לגרום לאוהדים רבים להגיע למגרשים. החשש מההפגנות נגד השקעות הממשלה במונדיאל גרם להורדת מחירי הכרטיסים.

 

אצטדיון מארקנה, ריו, ברזיל אצטדיון מארקנה, ריו, ברזיל צילום: איי פי

 

הכרטיס הזול ביותר לגמר המונדיאל שייערך ב-13 ביולי 2013 יעמוד על 440 דולר עובר צופים מחוץ לברזיל. הכרטיס היקר ביותר לגמר יעמוד על מחיר של 900 דולר.

 

בסך הכל יוצעו 3 מיליון כרטיסים לאוהדים. 400 אלף כרטיסים יוקצו אך ורק לברזילאים בעוד ש-50 אלף כרטיסים יועברו לעובדים שעזרו לבנות את האצטדיונים. פיפ"א תיארה את המונדיאל ב-2014 כ"מונדיאל הזול ביותר בכל הזמנים"

 

רוצים כרטיס? מכירת הכרטיסים תחל ב-20 באוגוסט. לאוהדים יש הזמנות להירשם להגרלה לכרטיסים עד ה-10 באוקטובר. אוהדים יוכלו להגריל מקסימום של ארבעה מושבים למשחק ומקסימום של שבעה משחקים. כמו כן, תהיה מערכת מכירת כרטיסים של פיפ"א במקרה ומישהו לא יכול להגיע למשחק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x