$
ספורט ישראלי

לא בוטלה האפשרות להשבתת הליגה

לאחר המלצות ועדת זליכה והעימות בין משרד התרבות והספורט להתאחדות, ראשי קבוצות ליגת העל נפגשו עם יו"ר המנהלת הזמני, ניר חפץ ("נאגד את המנהלת כגוף עצמאי בהקדם האפשרי"). בשבוע הבא: פגישה נוספת

כתב ynet 14:2716.07.13

במרומי מגדלי עזריאלי נפגשו היום (ב') ראשי קבוצות ליגת העל עם יו"ר המנהלת הזמני, ניר חפץ ודנו בעתיד עונת הכדורגל הקרובה. לא התקבלו החלטות מהותיות, אבל דבר אחד כבר ברור, לאחר דיון בנושא הוחלט להוריד מהפרק את אופציית השבתת הליגה.

 

הפגישה המקורית אמורה הייתה לעסוק בהתארגנות המנהלת על שלל ההיבטים השונים אך נוכח העימותים האחרונים בין הטוטו ומשרד התרבות הספורט להתאחדות לכדורגל על רקע פרסום דו"ח ועדת זליכה, אלו היו גם הנושאים המרכזיים בישיבה היום. 

  

יעקב שחר. לא התקבלו החלטות מהותיות יעקב שחר. לא התקבלו החלטות מהותיות צילום: עמית שעל

 

בסיום הישיבה, פירסם חפץ הודעה רשמית: "ראשי קבוצות ליגת העל התכנסו ודנו בצעדים הדרושים לקידום יעיל ומהיר של חתימת הסכם שיווק עם מועצת ההימורים לטובת כל הצדדים ובראש בראשונה לטובת אוהדי הכדורגל, המאמנים והקבוצות.

הוחלט פה אחד כי נציגי המנהלת ימצו את המשא ומתן עד תחילת שבוע הבא אז תתכנס שוב המנהלת, תשמע את המסקנות של הנציגים ותקבל החלטות לגבי המשך הדרך. בישיבה קיבלו הקבוצות טיוטת תקנון, עד לתחילת השבוע הבא יגישו 14 הקבוצות את הערותיהם לטיוטת התקנון על מנת לאגד את המנהלת כגוף עצמאי בהקדם האפשרי".

 

עורך דין מטעם המנהלת, רועי רוזן, הציג בפני ראשי הקבוצות מצגת. ג'ק אנגלידיס השתתף בישיבה בעזרת וידאו קונפרנס. טל אזגד מרמת השרון אמר לפני הכניסה לישיבה: "הליגה תיפתח? אני מאוד מקווה. שיישבו רגע ויירגעו, הספורט נפגע, לא רק ליגת העל אלא גם קבוצות הנוער. אני מאוד חרד, חבל".

 

עדכון:

 

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, שוחח אמש עם שרת התרבות והספורט, לימור לבנת במטרה לנסות להשיג פריצת דרך ולפתור לפחות חלק מהמחלוקות הרבות סביב ענף הכדורגל במטרה לפתוח במועד את עונת המשחקים 13/14.

 

גורם הקשור לשניים ציין :"הייתה שיחה טובה מאוד. כולם צריכים כעת להניח לכל המחלוקות ולנסות למצוא פתרונות וזה אפשרי". שחר מוערך בקרב ראשי ליגת העל שבחרו בו אתמול לנציגם במהלך הפגישה עם היו"ר הזמני של מנהלת ליגת העל, ניר חפץ.

 

שחר נבחר אתמול על ידי נציגי ליגת העל לייצג אותם מול לבנת. בשיחה בין השניים עלו נושאים שונים וההידברות תמשך. לבנת ככל הידוע הבהירה כי לא תיסוג מהחלטתה לאמץ את עקרי דו"ח ועדת זליכה, אולם ייתכן שחלק מההמלצות לא ייכנס לתקוף מיידית ובכלל זה נושא יו"ר ההתאחדות, תפקיד בו לא יוכל לשמש מי שנמצא בניגוד ענינים. נודע כי שחר הבהיר ללבנת את החשיבות בפתיחה במועד של הליגה ובצורך במציאת פתרון מהיר מול מועצת ההימורים.

 

 

ראש מועדונים אמרו: "כל נושא פתיחת הליגה, הקצבות מועצת ההימורים, יישום דו"ח זליכה והמחלוקות סביב המשך הכהונה של אבי לוזון אמורים לעלות בשיחות בארבע עיניים בין שחר ללבנת. השיחות ביניהם הם המפתח האם תהיה ליגה ואם הבעיות יסתדרו או שהמחלוקות יחריפו ותהיה השבתה".

 

שחר נבחר בנוסף להיות שותף בצוות מיוחד עם ג'קי בן זקן, משה דמאיו וחפץ שצפוי להפגש עם ראשי מועצת ההימורים היו"ר צחיי פישביין והמנכ"ל יצחק

 

לארי כבר השבוע. ביום ראשון צפוייה להייערך ישיבה נוספת של מנהלת ליגת העל אליה מקווים יגיעו כל ראשי ליגת העל לאחר שנציג הפועל עכו לא הגיע אתמול.

  

בתום הפגישה אמש של מנהלת ליגת העל נמסרה ההודעה הבאה: "ראשי קבוצות ליגת העל התכנסו היום ודנו בצעדים הדרושים לקידום יעיל ומהיר של חתימת הסכם שיווק עם מועצת ההימורים, לטובת כל הצדדים ובראש ובראשונה לטובת אוהדי הכדורגל, השחקנים, המאמנים והקבוצות.

 

 בישיבה קיבלו הקבוצות טיוטת תקנון להתאגדות המנהלת כגוף עצמאי. עד לתחילת שבוע הבא יגישו 14 הקבוצות את הערותיהן לטיוטת התקנון על מנת לאגד את המנהלת כגוף עצמאי בהקדם האפשרי".

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x