$
אירועי ספורט

בשבת ייפתח הפארק המוטורי בבית שאן

איש העסקים רני צים, המתמחה בהקמת מרכזים מסחריים בפריפריה, השקיע 10 מיליון שקל בבניית פארק מוטורי בבית שאן

כתב כלכליסט 17:3323.05.13

איש העסקים רני צים, המתמחה בהקמת מרכזים מסחריים בפריפריה, השקיע 10 מיליון שקל בבניית פארק מוטורי בבית שאן. הפארק ייבנה על כביש 71 ובסמוך לכביש 90, בצמוד למרכז הקניות "צים סנטר בית שאן" בבעלותו.

 

 

 

 

ספורט מוטורי בישראל. כמה כסף יושקע? ספורט מוטורי בישראל. כמה כסף יושקע? צילום: שהם עשת

 

הפארק הינו פרי שיתוף פעולה של רני צים עם איתי דור, מייסד התחום המוטורי והמוטוקרוס בישראל, והראשון שהפיק מרוצי אופנועים חוקיים בארץ.

 

הפארק המוטורי בבית שאן ישתרע על כ-10 דונם יכלול מסלול מרוצים, טריבונות צפייה ל-1,600 צופים וקלאב לרוכבים שיכלול גם חנות לציוד לאופנועים. הפארק מותאם לרכיבת יום ולרכיבת לילה עם תאורה חדשנית. מחיר כניסה 50 שקל למבוגר ו- 35 שקל לילדים עד גיל 12.

 

הפארק, שיהיה פתוח מדי יום (למעט יום א'), יציע לקהל המקצועי הדרכות לרכיבת סופרקרוס ומוטוקרוס, מבחני שליטה לרוכבים חדשים וימי גיבוש לחברות, בנוסף, לקהל הרחב יתקיימו תחרויות סופר קרוס ומוטוקרוס, פעילויות אקסטרים, טיולי אופניים, מופעי קפיצות ראווה, טרקטורונים, רייזרים, קפיצות לגובה, טרייאל ועוד.

 

רני צים, בעלי "רני צים אחזקות", מסר: "כחברה הפעילה באזורי הפריפריה חשבנו איך נוכל לא רק להוביל את נושא הקניות אלא איך נעשיר במקביל את נושא הבילוי כחלק מחזון הקבוצה לקדם את הפריפריה, כך נולד רעיון הפארק המוטורי שיהפוך למוקד משיכה ארצי לבית שאן עם מתחם שטרם קיים כדוגמתו בארץ ויהיה מוקד משיכה לבילוי ופנאי עבור עולם האקסטרים וכל מי שחפץ לחוות את החוויה גם כמתחרה וגם כצופה במקום מסודר שנבנה במיוחד למטרה זו"

  

חוק הספורט המוטורי עבר בקריאה ראשונה בשנת 2005, אושר בשנת 2007 ויושם לאחר תהליך ביורוקרטי ארוך ומייגע רק בשלהי שנת 2012. בספטמבר 2012 לאחר שאושרו תקנות המתירות קיום מרוצים אך לפני שיושמו תקנות הייבוא המתירים שימוש בכלים, החלטתי כנגד כל הסיכונים וללא אמצעי מימון להפיק את המרוץ הראשון החוקי בישראל, שהוגדר כהצלחה מסחררת.

 

אני שמח על החיבור עם איש החזון רני צים, אשר שם לו ליעד לשנות את פני הפריפריה. אני צופה כי גם בישראל הפארק יהווה אטרקציה מרכזית לחובבים ומקצועיים בתחום המוטורי".

 

במסיבת עיתונאים שתיערך בסופ"ש, היבואנים המובילים יציגו את קבוצות הרוכבים הרשמיות ואת הרוכבים אשר ייצגו את ישראל בתחרויות בינלאומיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x