$
ספורט עולמי

ככה כסף מכריע משחקים

אם אי פעם חיפשתם דוגמאות מוחשיות לאיך כסף קובע מי תנצח ומי תפסיד, המשחק בין מילאן לברצלונה סיפק לנו בדיוק כאלו

אוריאל דסקל 11:3013.03.13

1. השיעור החשוב ביותר שלמדה מילאן אתמול הוא פשוט אבל משמעותי מאוד: "כשאתה מגיע לירות במלך, ודא שאתה לא מפספס". למילאן, למרות מופע מופתי של ברצלונה, היו הזדמנויות להבקיע ולשנות את פני המשחק בן 180 הדקות ברבע הגמר. אבל את ההזדמנויות הטובות ביותר מילאן פספסה, וברצלונה, עם ליאו מסי באחד מאותם ימים, היא עדיין המלכה הבלתי מעורערת של הכדורגל האירופי. היא לא פספסה.  

 

 

 

2. אמביה ניאנג הוא שחקן מוכשר מאוד. מהיר, חזק וטכני. אבל הוא רק ילד בן 18. ולכן הוא הצטרף למילאן הקיץ, אחרי מבחנים בארסנל ואברטון, עבור סכום של 2 מיליון יורו (בערך). כיום, על פי Transfermarkt, הוא שווה בערך 3.5 מיליון יורו. השכר השנתי שלו עומד על כ-156 אלף יורו. מול ברצלונה הוא קיבל הזדמנות אדירה לכבוש, אבל פספס, ופחות משתי דקות לאחר מכן מסי כבש את השני שלו.

 

3. דויד ויאה הוא אריה ותיק. הוא ראה את הכל: ליגת אלופות, גמרים חשובים ואין סוף משחקים "קריטיים". בדקה ה-55 הוא קיבל הזדמנות להבקיע והוא עשה בדיוק את זה. בשלווה והרבה קלאסה - למרות שזו אינה העונה הטובה ביותר שלו במדי ברצלונה, השווי של ויאה עומד על 18 מיליון יורו אחרי שנרכש ב-2010 על ידי ברצלונה עבור סכום של כ-40 מיליון יורו.

 

דויד ויאה. מקבל 7 מיליון יורו בשנה כדי לעשות את מה שעשה אמש דויד ויאה. מקבל 7 מיליון יורו בשנה כדי לעשות את מה שעשה אמש צילום: איי אף פי

 

4. ניתן רק לשער שחלוץ מנוסה יותר מניאנג היה כובש את ההזדמנות שנפלה בחיקו והיה משנה את פני המפגשים עם ברצלונה (2-4 בסיכום הכללי). עם זאת, בקיץ מילאן היתה צריכה לחתוך את תקציב השכר שלה ולהתחיל בתהליך הצערה מאסיבי: השחקנים המנוסים והיקרים עזבו והקבוצה החליפה אותם ב"ניאנגים" שכאלו. זה כנראה עלה למילאן במקום ברבע גמר ליגת האלופות. לעומת זאת, ברצלונה משלמת בערך 150 מיליון יורו יותר לשחקניה מאשר מילאן. זה עוזר לברצלונה לשמור על "מוצרי" האקדמיה המובחרים ביותר שלה וגם על שחקנים כגון דויד ויאה, שהיו יכולים לככב בכל מועדון אחר באירופה.

 

5. הרגעים של ניאנג ודויד ויאה הם אלו שהכריעו את המפגש בן 180 הדקות בין ברצלונה למילאן. ואם רציתם דוגמה לאיך כסף מכריע משחקים - אז הרגעים האלה הם הדוגמאות המושלמות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x