$
ספורט ישראלי

הטוטו דורש הקמת מנהלת ליגה

יו"ר הטוטו, צחי פישביין: "אנחנו עומדים על זה שיאמצו את ועדת דודי כהן". הטוטו נהנה מצמיחה של 18% בהכנסות"

כתב כלכליסט 15:1112.03.13

צחי פישביין, יו"ר הטוטו, דורש מהתאחדות הכדורגל לאמץ את המלצות ועדת כהן. אלו יוצבו כתנאי להמשך הסכם השיווק של הטוטו עם ההתאחדות לכדורגל. 

 

 

 

"אנחנו עומדים על זה שיאמצו את ועדת דודי כהן – בדגש על הקמת מנהלת ליגת על. אנחנו עומדים על זה שהמנהלת תקום. לא לדחות את זה, לא למסמס את זה. לא להכניס שיקולים זרים", אמר פישביין.

 

לפי שעה לא עובדים על הקמת מנהלת הליגה באינטנסיביות רבה מדי בהתאחדות לכדורגל.

 

פישביין דורש שההתאחדות לכדורגל תאמץ עקרונות לפני חתימה על הסכם שעשוי לנוע בין 80 מיליון שקל ל-150 מיליון שקל. איציק לארי, מנכ"ל הטוטו, אמר שיש לעסוק יותר במניעת אלימות במגרשים ושיש להכפיל את מספר הילדים והנוער שעוסקים בכדורגל.

 

צחי פישביין, יו"ר הטוטו צחי פישביין, יו"ר הטוטו צילום: נמרוד גליקמן

 

בנוסף, פישביין מציין שהטוטו רוצה להעביר את הכסף מההסכם ישר לקבוצות ולא דרך ההתאחדות לכדורגל. הוא גם רמז שאין שקיפות רבה מדי בהתנהלות ההתאחדות לכדורגל. "קבוצות לא ידעו כמה כסף מגיע להם וכמה כסף הם אמורות לקבל".

 

בעונה שעברה הועברו 74 מיליון שקל כחלק מההסכם. 42 מיליון שקל הועברו ישר לקבוצות ליגת העל, 10 מיליון שקל הועברו לקבוצות הליגה הלאומית והשאר (22 מיליון שקל) נשארו בידי ההתאחדות לכדורגל.

 

במקביל למו"מ מול ההתאחדות, שנמצא בשלביו הראשונים, פישביין ציין כשנת 2012 היתה שנה שיא מבחינת הכנסות ורווחים של הטוטו. ההכנסות צמחו ב-2012 ב-18% ביחס ל-2011 והסתכמו ב-1.791 מיליארד שקל (1.525 מיליארד שקל ב-2011). רווח הטוטו עלו ב-14% והסתכמו ב-702 מיליון שקל (316 מיליון שקל ב-2011), לאחר ניכויו הוצאות לפעילות שיווקית, חסויות לספורט ותפעול יעביר הטוטו כחצי מיליארד שקל לספורט הישראלי כתרומה והקצבות לאיגודים וקבוצות. הטוטו ציינו שבמשחקי הווינר היומיים נרשם גידול של 17% ונקבע שיא של 1.644 מיליארד שקל.

 

ב-2012 התקיים טורניר היורו והאולימפיאדה שהשפיעו על הכנסות הטוטו.

 

ההתאחדות לכדורגל מסרה בתגובה לדבריו של יו"ר המועצה להסדר הימורים בספורט, צחי פישביין: "ההתאחדות לכדורגל עובדת בשיתוף פעולה מלא עם המועצה להסדר הימורים בספורט ועם היושב בראשה. ההתאחדות כבר הודיעה כי לא תתנגד לכל המהלכים של הקמת המנהלת ולהיפך, ההתאחדות היא זו שיזמה את הקמת המנהלת ואף מממנת אותה בשלבי ההקמה. בכל מקרה, אנחנו לא מנהלים את המו"מ בכלי התקשורת אלא בחדרי הישיבות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x