$
רכישות

פוטבול אמריקאי: למה החוזה החדש של טום בריידי מרגיז סוכנים ושחקנים?

הקוורטרבק של ניו אינגלנד פטריוטס יוותר על 33 מיליון דולר שהיה יכול להרוויח לו היה משווה את שכרו לשכרם של שחקנים אחרים בתפקיד

בלומברג 20:2127.02.13

החוזה האחרון של טום בריידי עם הניו אינגלנד פטריוטס קרוב לוודאי שיזעזע את שחקני ליגת הפוטבול ואת האנשים שאחראים להבטחת פרטי החוזים שלהם, כך לטענת הסוכן בראד בלאנק.

  

 

 

 

 

טום בריידי ואשתו ג'יזל. לעסקה של בריידי עשויה להיות "השפעה מקפיאה על השוק", ושהיא אף תוריד את השווי שמשלמות קבוצות עבור קוורטרבקים אחרים המעוניינים לחדש את החוזה שלהם טום בריידי ואשתו ג'יזל. לעסקה של בריידי עשויה להיות "השפעה מקפיאה על השוק", ושהיא אף תוריד את השווי שמשלמות קבוצות עבור קוורטרבקים אחרים המעוניינים לחדש את החוזה שלהם צילום: אם סי טי

 

"הם לא הולכים להיות מרוצים מזה", אומר בלאנק, שבין לקוחותיו נמנו שחקני ה-NFL ד'בריקשאו פרגוסון (D’Brickashaw Ferguson), כריס קנטי וטדי ברושי. "כבן אדם, כחבר לקבוצה, כאוהד של הפטריוטס, כמעריץ של טום בריידי, אי אפשר שלא להתפעל. אבל בקהילת הסוכנים איני חושב שזה יעבור כל כך חלק".

 

מגזין ספורטס אילוסטרייטד דיווח השבוע באתר שלו כי בריידי (35), שנותרו לו עוד 2 עונות בחוזה הנוכחי שלו, הסכים להארכה של החוזה בשלוש שנים בשווי 27 מיליון דולר, כך שיישאר בניו אינגלנד עד 2017, אז ימלאו לו 40 שנים. המגזין מדווח כי הכסף יתחלק באופן הבא: הוא יקבל כבר עכשיו בונוס חתימה בגובה 3 מיליון דולר, ושכר של 7 מיליון דולר ב-2015, 8 מיליון דולר ב-2016 ו-9 מיליון דולר ב-2017.

 

העסקה תעניק לקבוצה הקלה של 15 מיליון דולר בתקרת השכר, בעודה מנסה להחתים שחקנים חופשיים כמו ווס וולקר. לטענת בלאנק, פירוש הדבר גם שבריידי, שזכה פעמיים בתואר ה-MVP של הליגה, יוותר על 33 מיליון דולר שהיה יכול להרוויח לו היה משווה את שכרו לשכר של שחקנים אחרים בתפקיד הקווטרבק, כמו פייטון מאנינג ודרו בריס.

 

"הוא ויתר על הרבה" מתעקש בלאנק. "הקווטרבקים המובילים מרוויחים היום 20 מיליון דולר לשנה, והם מקבלים את אותן ערובות כמו טום".

 

דונלד איי, סוכנו של בריידי לא השיב על בקשות לתגובה, ובפטריוטס גם כן סרבו להגיב על הדיווחים בנוגע להארכת החוזה של בריידי.

 

מאז הפרסום בספורטס אילוסטרייטד, עיתונים נוספים פרסמו פרטים על החוזה החדש. לפי ESPN, לפני ההארכה, הובטחו לבריידי 30 מיליון דולר בערובות, וכעת מובטחים לו 57 מיליון דולר במידה ויספוג פציעה שתסיים את הקריירה שלו.

 

"הערובות הן נהדרות אך כמעט ולא רלוונטיות לגבי טום בריידי", אומר בלאנק, ומציין כי בריידי, שזכה פעמיים בתואר ה-MVP של משחק הסופרבול, וזרק בעונה שעברה 34 מסירות לטאצ'דאון ואיבד רק 8 כדורים. יכול להרגיש בטוח במעמדו בפטריוטס.

 

בלאנק מאמין כי לעסקה של בריידי עשויה להיות "השפעה מקפיאה על השוק", ושהיא אף תוריד את השווי שמשלמות קבוצות עבור קוורטרבקים אחרים המעוניינים לחדש את החוזה שלהם. לדוגמה, ג'ו פלאקו מבולטימור, שהוביל החודש את הרייבנס לזכייה בסופרבול נגד סן פרנסיסקו פורטיניינרס, נמצא כעת בשלב המשא ומתן על החוזה שלו.

 

טוב לי עם אשתי

 

ג'ו לינטה, הסוכן של פלאקו, טוען כי לחבילת השכר של בריידי "לא תהיה שום השפעה על מה שאנחנו עושים", כך לפי יו.אס.טודיי. "השורה התחתונה היא שלא משנה אם בריידי הסכים לקיצוץ בשכר או גרף לכיסו 28 מיליון דולר בשנה, לא תהיה לכך כל השפעה על מה שאנחנו עושים", צוטט לינטה בעיתון. "החלטנו על מספר שלדעתנו הוא הוגן ביחס למצבה של הרייבנס מול תקרת השכר".

 

ג'ורג' אטלאה, דובר מטעם איגוד השחקנים של ה-NFL מסר בתגובה כי לאיגוד אין עמדה או דעה בנוגע להסכמים אינדיבידואליים של שחקנים.

 

לעומת זאת, איגוד שחקני הבייסבול התערב בעבר כאשר שחקן הסכים להרוויח פחות ממה שהחוזה שלו הבטיח לו. אלכס רודריגז היה אמור לעבור בסוף עונת 2003 מהטקסס ריינג'רס לבוסטון רד סוקס, אולם העסקה סוכלה על ידי האיגוד מכיוון שהיא הייתה מורידה את השווי השנתי של העסקה שלו ל-20 מיליון דולר מ-27 מיליון דולר.

 

בריידי, שבזכות הכנסות של 22.5 מיליון דולר משכר וחסויות, דורג בשנה שעברה לפי הספורטס אילוסטרייטד במקום ה-26 בקרב הספורטאים המרוויחים ביותר בארה"ב, נהנה גם מגמישות פיננסית גבוהה יותר בהשוואה למרבית שחקני הפוטבול בעקבות נישואיו לג'יזל בונדשן. בפורבס מעריכים כי דוגמנית העל הרוויחה בין מאי 2011 למאי 2012 45 מיליון דולר (כלומר הם שווים ביחד כ-72 מיליון דולר). בכל זאת, מודה בלאנק מדובר במחווה יוצאת דופן שספורטאי מקצועי מסכים להשאיר כסף על שולחן הדיונים. "כמי שמכיר את טום בריידי באופן אישי, אופן ההתנהלות שלו תמיד מצליח לעורר בי הערכה", הוא אומר. "מה שהוא עשה בהחלט ראוי להערצה. זה פשוט מנוגד לגמרי לאופי של השחקנים והסוכנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x