$
חסויות וזכויות שידור

הישג של כוכב: החולצות של בקהאם נמכרו במיליארד ליש"ט

לפי אדידס, כוכב הכדורגל הבריטי מכר במהלך 20 שנה יותר מ-10 מיליון חולצות הנושאות את שמו. וכמה הוא כבר מכר במדי פריז סן ז'רמן?

סוכנויות הידיעות 11:4910.02.13

החולצות של דיוויד בקהאם נמכרו עד כה בסכום כולל של מיליארד ליש"ט. כך לפי "אדידס". על פי החישובים, החולצות של כוכב הכדורגל הבריטי הנערץ צפויות להכניס 15 מיליון ליש"ט נוספים.

 

 

חברת הלבשת הספורט,אדידס, שמזוהה עם בקהאם לאורך הקריירה בת 20 השנה שלו, טוענת כי יותר מ-10 מיליון חולצות בקהאם נמכרו כשחקן ריאל מדריד, מילאן ולוס אנג'לס גאלקסי. יש לציין שרק בריאל מדריד, מילאן וגאלקסי הוא לבש מדי אדידס, כך שאדידס לא יודעת את מספר חולצות הרפליקה של בקהאם במנצ'סטר יונייטד - אך ההערכות נעות סביב לפחות מיליון חולצות.

 

על פי החישובים של מנהלי הקבוצה הצרפתית, יותר מ-150 אלף חולצות רפליקה של בקהאם צפויות להימכר בתקופתו בקבוצה. פחות משבוע לאחר הגעתו לפריז, כבר נמכרו "אלפים" על פי אנשי פריז סן ז'רמן.

 

דייויד בקהאם במדי לוס אנג'לס גאלקסי דייויד בקהאם במדי לוס אנג'לס גאלקסי צילום: MCT

 

אדידס, על פי החישובים, הכניסה כ-950 מיליון ליש"ט ממכירות חולצות בקהאם. ביחד עם מכירת הנעליים שעל שמו, ההערכות הן שהחברה הכניסה לפחות מיליארד ליש"ט ממכירת מוצרי בקהאם. ב-2011 בלבד הכניסה החברה 15.2 מיליון ליש"ט ממכירת מוצרי בקהאם ובקהאם עצמו הכניס 13.3 מיליון ליש"ט.

 

בקהאם מכר את רוב החולצות במדי מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד (מיליון חולצות נמכרו בשנתו הראשונה בבירה הספרדית). על פי דון גארבר, הקומישינר של ה-MLS, בקהאם מכר 300 אלף חולצות בחמש וחצי שנים בארה"ב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x