$
ספורט ופוליטיקה

קבוצות הכדורגל רוצות שהמנצחת בליגת אירופה תעפיל לליגת האלופות

סקר שנערך על ידי איגוד הקבוצות האירופיות (ECA), המייצג 207 קבוצות מהמובילות באירופה, מצא שבעוד שמרבית הקבוצות מרוצות מהמבנה הנוכחי של הטורניר, 61% מהן ישמחו אם יינתן התמריץ הנוסף לזכייה בליגה האירופית

סוכנויות הידיעות 14:2106.02.13

מרבית הקבוצות המובילות באירופה מעוניינות שהזוכים בליגה האירופית או הקבוצות שהשתתפו בגמר, יעפילו באופן אוטומטי לצ'מפיונס ליג.

 

סקר שנערך על ידי איגוד הקבוצות האירופיות (ECA), המייצג 207 קבוצות מהמובילות באירופה, מצא שבעוד שמרבית הקבוצות מרוצות מהמבנה הנוכחי של הטורניר, 61% מהן ישמחו אם יינתן התמריץ הנוסף לזכייה בליגה האירופית. נשיא אופ"א מישל פלאטיני הודיע כי כל ההצעות ישקלו, ובכל מקרה השינויים ייכנסו לתוקף החל מ-2015.

 

 

 

גביע ליגת האלופות. 75% הביעו "סיפוק" או "סיפוק רב" מהמבנה הנוכחי והפורמט של תחרויות הקבוצות של אופ"א. גביע ליגת האלופות. 75% הביעו "סיפוק" או "סיפוק רב" מהמבנה הנוכחי והפורמט של תחרויות הקבוצות של אופ"א. צילום: איי אף פי

 

מה-ECA נמסר כי 87 קבוצות מ-36 מדינות ענו על הסקר, ומהממצאים עולה:

 

75% הביעו "סיפוק" או "סיפוק רב" מהמבנה הנוכחי והפורמט של תחרויות הקבוצות של אופ"א.

92% מאמינים שהצ'מפיונס ליג והליגה האירופית צריכות להמשיך ולהתקיים במקביל.

 

61% מעדיפים שהזוכה בליגה האירופית ו/או הקבוצות שהגיעו לגמר יעפילו באופן ישיר לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג בעונה הבאה.

 

"תוצאות הסקר מראות באופן ברור כי הקבוצות האירופיות מרוצות מהתחרויות הנוכחיות ואינן חפצות לראשות שינויים משמעותיים במבנה", נמסר בהצהרה שפרסם ה-ECA.

 

"האפשרות לפיה זוכי ומשתתפי גמר הליגה האירופית יעפילו ישירות לשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג בעונה הבאה עוררה עניין מסוים וזכתה לתמיכה התלויה בכך שההשפעות על רשימת הקבוצות הרשאיות להשתתף בתחרות תישקל בזהירות".

 

עם זאת, הקבוצות לא הצליחו להגיע להסכמה האם יש לאסור בעלות צד שלישי (TPO), במסגרתה השחקנים יכולים להיות בבעלות או בבעלות חלקית של סוכנים או אינדיבידואלים אחרים ולא על ידי הקבוצות. באנגליה ההתנהלות הזו אסורה אולם, היא שכיחה בחלק מהמדינות באירופה, לדוגמה בפורטוגל. באופ"א תומכים גם כן בביטולה.

 

"הובהר כי בעלות צד שלישי היא תופעה מורכבת ביותר, שכן ישנם אספקטים שונים רבים לאופן שבו היא מתנהלת. בהתאם, אין הסכמה בקרב חברות האיגוד בנוגע לשאלה האם יש לאסור בעלות מסוג זה", נכתב בהצהרת האיגוד. "ב-ECA נמשיך לבחון את היתרונות והשפעות של בעלות צד שלישי על המשחק וההשלכות של איסור אפשרי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x