$
אירועי ספורט

שיא הימורים חדש על הסופרבול

ההימורים על הסופרבול שבוצעו ב-183 סוכנויות הימורי ספורט בנבאדה עמדו השנה על סכום שיא של 98.9 מיליון דולר

בלומברג 14:3505.02.13

ההימורים על הסופרבול שבוצעו ב-183 סוכנויות הימורי ספורט בנבאדה עמדו השנה על סכום שיא של 98.9 מיליון דולר, שעקפו את השיא הקודם מ-2006 אז בוצעו הימורים בגובה 94.5 מיליון דולר על תוצאת משחק האליפות של ה-NFL.

 

 

 

 

ריי לואיס עם גביע לומברדי. "התוצאה הכי פחות רצויה עבור סוכנויות ההימורים" ריי לואיס עם גביע לומברדי. "התוצאה הכי פחות רצויה עבור סוכנויות ההימורים" צילום: רויטרס

 

הבולטימור רייבנס ניצחו את הסן פרנסיסקו פורטיניינרס בתוצאה 34-31 במשחק שהתקיים ביום ראשון בניו אורלינס, וקטפו את הניצחון השני שלהם בסופרבול, הודות לפתיחה מרשימה שהעניקה להם יתרון של 28-6 בפתיחת הרבעון השלישי.

 

זו השנה השלישית בה ההימורים החוקיים בנבאדה על הסופרבול עקפו את רף ה-90 מיליון דולר. טוד פוהרמן, אנליסט לשעבר בסוכנות ההימורים סיזרס מעריך ש-100 מיליון דולר הם היעד הבא. "הסכום של כל הימור על הספורט ימשיך לצמוח, מכיוון שלמהמרים שמגיעים היום לדלפק יש הרבה יותר ביטחון מאשר בעבר", הסביר פוהרמן המשמש כיום כיועץ לתעשייה בלאס וגאס."הגישה למידע בזמן אמת באמצעות הטוויטר ותוכן ההימורים הזמין יצרו קהל מומחה יותר".

 

סוכנויות הימורי הספורט של נבאדה, שרובן ממוקמות בלאס וגאס ורינו, הרוויחו 7.2 מיליון דולר מההימורים שבוצעו על הסופרבול, כך עולה מהנתונים שחשפה מועצת הפיקוח על ההימורים של המדינה. ב-21 מתוך 23 השנים האחרונות, סוכנויות ההימורים גרפו רווח מההימורים על הסופרבול.

 

פוהרמן מציין כי הופתע שהרווח הכולל היה גבוה מ-7%, שכן סוכנויות הימורים רבות דיווחו על הפסד בעקבות הניצחון של הרייבנס שהוגדרו כאנדרדוג, וכן מכיוון שהימורים רבים עסקו בכך שהמשחק יסתיים בתוצאה גבוהה. 65 הנקודות שצברו שתי הקבוצות עקפו בקלות את רף 49 נקודות שנקבע, למעשה זה משחק הסופרבול השני שבו כל קבוצה צוברת יותר מ-30 נקודות.

 

ג'ף שרמן, סגן מנהל ההימורים בלאס וגאס הוטל הודה לאחר המשחק כי הניצחון המוחץ של הרייבנס והצלחת ההימור שיושגו יותר מ-49 נקודות היא "התוצאה הכי פחות רצויה" מבחינת סוכנות ההימורים.

 

פוהרמן הוסיף כי בסוכנויות הימורים אחרות התקבלו ברגע האחרון לא מעט הימורים בעד הפורטיניינרס, שעזרו לאזן את ההימורים והעניקו למרבית הסוכנויות שנה מנצחת נוספת.

 

על פי האתר Pregame.com הפועל מלאס וגאס, ההימורים של הרגע האחרון בעד סן פרנסיסקו הזיזו את מרווח הנקודות בעת שריקת הפתיחה ל-4.5 נקודות. הימורים מוקדמים יותר על הרייבנס צמצמו את המרווח ל-3.5 נקודות. הפעם האחרונה שבה סוכנויות ההימורים בנבאדה לא רשמו רווח מהימורי הסופרבול הייתה לאחר עונת 2007, אז הניו יורק ג'יאנטס הפתיעו וניצחו את הניו אינגלנד פטריוטס הבלתי מנוצחים בתוצאה 17-14. באותה שנה בוצעו הימורים בגובה 92 מיליון דולר, והסוכנויות הפסידו קרוב ל-2.6 מיליון דולר.

 

השיא הקודם בנבאדה מבחינת סכום ההימור נקבע שבע שנים קודם לכן, אז הפיטסבורג סטילרס גברו על סיאטל סיהוקס 21-10.

 

אף שההימורים השנה על המשחק בנבאדה קבעו שיא וכמעט טיפסו ל-100 מיליון דולר, הם בכל זאת מהווים פחות מ-1% מכלל ההימורים ברחבי העולם על המשחק, שעל פי ההערכות באתר Pregame.com הסתכמו ב-10 מיליארד דולר. במידה וסוכנויות ההימורים ברחבי העולם זכו בשיעור זהה לזה שנרשם בנבאדה, פירוש הדבר שהמהמרים הפסידו יותר מ-720 מיליון דולר על הסופרבול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x