$
אירועי ספורט

מרד כרטיסים ראשון באנגליה?

בשל המחיר הגבוה החזירה מנצ'סטר סיטי קרוב לשליש מהכרטיסים שהוקצו לה למשחק הפרמיירליג ביום ראשון נגד ארסנל

סוכנויות הידיעות 15:0609.01.13

מנצ'סטר סיטי החזירה קרוב לשליש מהכרטיסים שהוקצו לה לקראת משחק הפרמיירליג ביום ראשון נגד ארסנל, זאת לאחר שהאוהדים התנגדו לשלם 62 ליש"ט לכרטיס. לאלופת הפרמיירליג הוקצו 3,000 כרטיסים, אך 912 מתוכם כבר נשלחו בחזרה, ויימכרו בארסנל. המשחק, שייערך באצטדיון אמירייטס וישודר בסקיי ספורטס, מוגדר כשייך לקטגוריה A, ולכן הכרטיסים הם היקרים ביותר מכל משחקי הפרמיירליג של ארסנל.

 

 

 

האוהדים של הקבוצה הלונדונית הרימו אף הם קול נגד תמחור הכרטיסים של ארסנל למשחק ביום ראשון. הכרטיסים שהושבו ימשיכו להימכר תמורת 62 ליש"ט.

 

בסיטי ניסו להפחית מחשיבות האירוע, בעוד שבארסנל מתעקשים כי הם קרובים למכירת כל הכרטיסים שנותרו. "זה הסכום היקר ביותר שאני זוכר שאי פעם שילמתי עבור כרטיס למשחק ביום ראשון אחר הצהריים, שעוד משודר חי בטלוויזיה בלווין", זעם קווין פרקר, מזכ"ל מועדון המעריצים של מנצ'סטר סיטי.

 

"גם אם המשחק לא היה משודר בשידור ישיר, זה עדיין היה מגוחך לגבות 62 ליש"ט לכרטיס, אבל לגבות סכום כזה כשעוד אפשר לראות את המשחק בטלוויזיה, זה ממש טירוף".

 

 

אצטדיון האמירייטס. "קבוצות הכדורגל איבדו קשר עם המציאות. מדובר על סכום של 130-125 ליש"ט לאדם" אצטדיון האמירייטס. "קבוצות הכדורגל איבדו קשר עם המציאות. מדובר על סכום של 130-125 ליש"ט לאדם"

 

"זה רק מראה שקבוצות הכדורגל איבדו קשר עם המציאות. אם אוהדי סיטי יגיעו למשחק באוטובוס של מועדון האוהדים, הם יצטרכו לשלם 30 ליש"ט לאדם. כלומר, הם מוציאים 92 ליש"ט לפני שעשו בכלל משהו. תוסיפו לזה רכישת תכנייה, אוכל ושתייה, וכבר מדובר על סכום של 125-130 ליש"ט לאדם.

 

"מעורבים פה כמה גורמים. יש אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לשלם את המחיר הזה בייחוד שאנחנו מיד אחרי חג המולד, ויש גם אוהדים שפשוט מסרבים לשלם 62 ליש"ט. זו גם הפעם הראשונה מזה הרבה זמן שאוהדים של סיטי אומרים לי שהם יכולים להרשות לעצמם את הכרטיס, אבל מסרבים לעשות זאת. זו החלטה אמיצה שהם מקבלים. בקרוב האוהדים יצביעו ברגליים, וקבוצות כמו ארסנל יצטרכו להחליט מה לעשות בנוגע למחירי הכרטיסים".

 

לפני תחילת עונת 2011-12 פנו כמה גופים המייצגים את אוהדי ארסנל למועדון כדי להביע את חוסר שביעות הרצון שלהם ממחירי הכרטיסים. סקר שנערך באוקטובר, אישר כי ארסנל מוכרת את הכרטיסים היקרים ביותר למבוגרים, שעומדים על 126 ליש"ט, וכן את המנויים העונתיים היקרים ביותר (1,955 ליש"ט) בקרב קבוצות הפרמיירליג.

 

קרן האוהדים של ארסנל (The Arsenal Supporters' Trust) ניסתה במשך שנתיים להפעיל לחץ על המועדון להוריד את מחירי הכרטיסים. ב-2011 הביעה הקרן "חשש שהאוהדים הנאמנים של ארסנל לא יופיעו למשחקים בשל המחירים הגבוהים. באקלים הכלכלי הנוכחי, פירוש הדבר שאוהדים רבים סובלים. ההכנסות המסחריות השנתיות של ארסנל נמוכות ב-50 מיליון ליש"ט משל מנצ'סטר יונייטד. הקבוצה צריכה להתרכז בתחום זה כיעד לגיוס כסף נוסף, ולא על ידי העלאת מחירי הכרטיסים".

 

אולם עד כה בעונה זו הנוכחות הממוצעת של הקהל במשחקים הביתיים של ארסנל היא השנייה הגבוהה ביותר בליגה, ועומדת על 60,094 צופים. 10,000 יותר מאשר ניוקאסל המדורגת שלישית. אצטדיון האמירייטס יכול להכיל עד 60,361 צופים.

 

איבן גאזידיס, מנכ"ל ארסנל, הגן באוקטובר האחרון על דמי הכניסה בטענה ש"מחירי הכרטיסים עלו בכל מקום. זהו לא נושא הקשור אך ורק לכדורגל. אם תסתכלו על מחירי הכרטיסים של אירועי בידור, תראו שהם עלו בצורה משמעותית בשנים האחרונות, וברור כי אנחנו פועלים כעת בסביבה שבה אנשים מאותגרים מבחינה כלכלית.

 

"ניסינו לשמור על מחירים נמוכים. לדוגמה, מחירי Capital One Cup עומדים על 10 ליש"ט למבוגר ו-5 ליש"ט לילד.

"מה שלמדנו מהביקוש הרב הוא שיש אנשים שרוצים לראות משחק כדורגל איכותי, אך עבורם המחיר מהווה גורם. עלינו להיות מודעים לכך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x