$
ספורט עולמי

ריאל מדריד תמכור אג"ח ב-250 מיליון יורו כדי לממן את שיפוץ הברנבאו

נשיא המועדון פלורנטינו פרס מתכנן למכור את האג"ח בשל קשיים במציאת מימון בנקאי לשיפוץ האצטדיון, כך לפי אתר חדשות ספרדי

בלומברג 19:4528.12.12

קבוצת  הפאר הספרדית ריאל מדריד מתכוונת לגייס 250 מיליון יורו (כ-331 מיליון דולר) במכירת איגרות חוב, במטרה לממן את השיפוץ של האצטדיון הקבוצתי - הסנטיאגו ברנבאו. כך מדווחת הערב (ו') סוכנות הידיעות בלומברג, שמסתמכת על דיווח באתר החדשות "אל קונפידנסיאל" הספרדי.

 

נשיא המועדון פלורנטינו פרס מתכנן למכור את האג"ח בשל קשיים במציאת מימון בנקאי. כך לפי אתר החדשות הספרדי. פרס נמצא במגעים עם מספר בנקים, כמו קרדיט סוויס, ברקליס וסוסייטה ג'נרל.

 

כמה מרוויחה ריאל בעונה?

 

ריאל מדריד פרסמה בספטמבר האחרון את הדו"ח השנתי שלה לעונת 2011/12 בו רשמה מספר הישגים פיננסים מרשימים. אלופת ספרד הכניסה 514 מיליון יורו, עלייה של 7% מהעונה שלפני. מדובר על הסכום הגבוה ביותר שמועדון ספורט הכניס בכל הזמנים והקבוצה הראשונה בכל הזמנים שמכניסה יותר מ-500 מיליון יורו. אגב, חברי המועדון של ריאל מדריד הכניסו כ-9.5% מהסכום - ברכישת כרטיסים ודמי חבר.  

 

הסנטיאגו ברנבאו הסנטיאגו ברנבאו צילום: איי פי

 

הרווח התפעולי של הקבוצה הסתכם ב-43.9 מיליון יורו והרווח הנקי הסתכם ב-24.2 מיליון יורו - ירידה של יותר מ-23% בעונה שעברה. המשמעות היא שריאל מדריד הרוויחה יותר מ-150 מיליון יורו מאז 2005.

 

חובות המועדון ירדו ל-124.7 מיליון יורו, ירידה של 26.5% מהעונה שעברה. הקבוצה מוציאה רק 45% מההכנסות שלה על שכר שחקנים וצוות. הרבה פחות מהממוצע האירופי.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x