$
ספורט עולמי

כמה כסף הרוויח דיוויד בקהאם בארה"ב?

הכוכב האנגלי הניף אמש את גביע ה-MLS במשחקו האחרון בליגת הכדורגל של צפון אמריקה. אבל כמה כסף הוא הרוויח בפועל בשהותו בת ה-5 שנים בארה"ב? 255 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 15:1602.12.12

 בינואר 2007 חתם דיוויד בקהאם על חוזה להצטרף לקבוצת לוס אנג'לס גאלקסי, המשחקת בליגת הכדורגל האמריקאית (MLS). הצטרפותו של שחקן הכדורגל המפורסם בעולם עזרה לייצר כמות עצומה של תשומת לב לליגה המתפתחת.

 

 

 על פי הדיווחים, החוזה העניק לבקהאם 250 מיליון דולר לחמש שנים. אולם בפועל, 250 מיליון דולר היו למעשה ההכנסות הפוטנציאליות שעמדו בפניו של בקהאם מכל המקורות האפשריים הן על המגרש והן מחוצה לו. שכר הבסיס שלו עמד על 6.5 מיליון דולר בשנה, והוא אף קיבל אחוזים מההכנסות של גאלקסי, שהעלו את הסכום הכולל ל-50 מיליון דולר לאורך חמש שנים.

 

בקהאם עם ילדיו חוגג אליפות נוספת. על פי ההערכות, בקהאם הרוויח 255 מיליון דולר בשש השנים בהם שיחק ב-MLS, הכוללים הכנסות משכר, חלוקת ההכנסות, חסויות, הופעות וחוזים (הוא חתם בינואר על הארכת החוזה שלו בשנתיים בגאלקסי, עם זאת, הוא עוזב כשנותרה עוד שנה בחוזה) בקהאם עם ילדיו חוגג אליפות נוספת. על פי ההערכות, בקהאם הרוויח 255 מיליון דולר בשש השנים בהם שיחק ב-MLS, הכוללים הכנסות משכר, חלוקת ההכנסות, חסויות, הופעות וחוזים (הוא חתם בינואר על הארכת החוזה שלו בשנתיים בגאלקסי, עם זאת, הוא עוזב כשנותרה עוד שנה בחוזה) צילום: איי אף פי

 

בקהאם השתתף אמש במשחק האחרון שלו במדי הגאלקסי נגד קבוצת יוסטון דיינמו בגמר הגביע של ליגת ה-MLS. המשחק שנערך במרכז הום דיפו בלוס אנג'לס, נגמר בניצחון 3-1 של הקבוצה המקומית.

 

על אף שחגג במאי את יום הולדתו ה-37, בקהאם ממשיך להיות השחקן המרוויח ביותר מחוץ למגרש. במגזין פורבס מדרגים בכל שנה את הספורטאים המרוויחים ביותר, ובקיץ האחרון בקהאם דורג במקום השמיני בזכות הכנסות של 46 מיליון דולר. על פי ההערכות, בקהאם הרוויח 255 מיליון דולר בשש השנים בהם שיחק ב-MLS, הכוללים הכנסות משכר, חלוקת ההכנסות, חסויות, הופעות וחוזים (הוא חתם בינואר על הארכת החוזה שלו בשנתיים בגאלקסי, עם זאת, הוא עוזב כשנותרה עוד שנה בחוזה).

 

בעת הצטרפותו לגלטקסי היו לבקהאם חוזי ספונסרשייפ עם אדידס, ג'ילט, מוטורולה, וולט דיסני ופפסי. מאז 2007, הוא חבר לג'ורג'יו ארמני, שארפי, יאהו,EA, סמסונג אלקטרוניקס, ברגר קינג, סיינסבורי וברייטלינג (חלקם הסתיימו מאז). העסקה הגדולה האחרונה שלו היא שיתוף פעולה עם H&M, שמוכרת קולקציה תחתונים, חולצות טי ופיג'מות בעיצובו. הקולקציה הושקה בפברואר, ונמכרת ב-1,800 סניפים של הרשת. היא בעלת פוטנציאל להכניס 100 מיליון דולר בשנה במכירות קמעונאיות.

 

בקהאם עבר לארצות הברית מתוך תקווה לחזק את ה-MLS ולהרחיב את המותג שלו. הוא הצליח לעמוד בשני היעדים. מאז 2007 הוסיפה הליגה 7 קבוצות, ומרבית הקבוצות משחקות כיום באצטדיוני כדורגל מהמעלה הראשונה. כוכבים אירופיים כמו תיירי הנרי הלכו בעקבותיו של בקהאם ונחתו בארצות הברית. המשחקים משודרים בפריסה ארצית ברשת NBC (ברשת המרכזית וב-NBC ספורטס), וכן ב-ESPN. ריאל סולט לייק (2005) וטורונטו (2007), שילמו כל אחת תשלומים בגובה 10 מיליון דולר כדי להצטרף לליגה. התשלום שהקבוצה ה-20 שתצטרף לליגה צפוי כבר לעמוד על 75 מיליון דולר.

 

מה מצפה לבקהאם בהמשך? נפוצו שמועות על כוונתו לעבור לשחק באוסטרליה, סין צרפת ודרום אפריקה. אולם בקהאם בכל מקרה יישאר מחובר ל-MLS, לא משנה היכן יהיה. החוזה המקורי שלו עם גאלקסי מעניק לו את הזכות לרכוש קבוצה בליגה, ובקהאם מתכוון לממש את האפשרות הזו לאחר שיתלה את הנעליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x